Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

OWP przedłużyła mandat Abbasa i parlamentu

0
Podziel się

Organizacja Wyzwolenia Palestyny (OWP) zdecydowała w środę o
przedłużeniu wygasającego 24 stycznia mandatu prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa do
czasu przeprowadzenia nowych wyborów prezydenckich.

bEiBgEbV

Organizacja Wyzwolenia Palestyny (OWP) zdecydowała w środę o przedłużeniu wygasającego 24 stycznia mandatu prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa do czasu przeprowadzenia nowych wyborów prezydenckich.

OWP "podjęła decyzję o przedłużeniu prezydentowi Abbasowi mandatu aż do przeprowadzenia następnych wyborów prezydenckich. Zdecydowała również o przedłużeniu mandatu parlamentu palestyńskiego aż do następnych wyborów parlamentarnych, zgodnie z konstytucją palestyńską" - oznajmił wysoki rangą przedstawiciel OWP cytowany przez agencję AFP.

Kadencja parlamentu kończy się również 24 stycznia. Wybory prezydenckie i parlamentarne w Autonomii, które miały się odbyć w styczniu, zostały przełożone po tym, jak rządzące Strefą Gazy radykalne ugrupowanie Hamas sprzeciwiło się ich przeprowadzeniu na tym terytorium.

bEiBgEbX

W czerwcu 2007 roku Hamas wyparł Fatah - ugrupowanie, na którego czele stoi Abbas - ze Strefy Gazy, pozostawiając mu jedynie Zachodni Brzeg Jordanu. Rozmowy pomiędzy dwoma palestyńskimi ugrupowaniami, w których mediatorem był Egipt, utknęły w martwym punkcie. Radykałowie nie zgadzają się na przeprowadzenie nowych wyborów, ponieważ ich zdaniem propozycja przedstawiona przez Kair daje Abbasowi zbyt dużą kontrolę nad sposobem przeprowadzenia głosowania. (PAP)

awl/ ap/

5326116 5326124 arch.

bEiBgEcy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)