Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PAIiIZ pracuje nad 152 wartymi 3,6 mld euro

0
Podziel się

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych poinformowała w
poniedziałek o zamknięciu kolejnych trzech projektów inwestycyjnych. Podała też, że pracuje nad
kolejnymi 152 projektami o wartości 3,637 mld euro.

bCZOuRIl

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych poinformowała w poniedziałek o zamknięciu kolejnych trzech projektów inwestycyjnych. Podała też, że pracuje nad kolejnymi 152 projektami o wartości 3,637 mld euro.

PAIiIZ podała, że zamknęła w tym roku 14 projektów o wartości 384 mln euro. Dzięki nim ma powstać 4416 miejsc pracy.

Światowy lider w dziedzinie produkcji aluminiowych komponentów dla sieci przemysłu telekomunikacyjnego Alteams Group z Finlandii za 15 mln euro chce otworzyć nowy zakład w Lęborku (woj. pomorskie). Dzięki tej inwestycji zatrudnienie ma znaleźć 250 osób.

Alteams Group jest jednym z największych w Europie producentów zajmujących się odlewnictwem metali lekkich. Inwestor zamierza produkować w Lęborku gotowe do montażu komponenty aluminiowe, wykorzystywane do produkcji sprzętu dla sieci telekomunikacyjnych oraz innych zaawansowanych urządzeń.

bCZOuRIn

Z kolei brytyjska firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania Webanywhere zainwestowała 0,2 mln euro w Katowicach. Na koniec lutego zatrudniała ponad 50 osób. PAIiIZ na razie nie podaje szczegółów dot. trzeciego projektu.

Agencja w informacji przekazanej PAP podała, że obecnie pracuje nad 152 projektami o łącznej wartości 3,637 mld euro, które mogą stworzyć 28 914 nowych miejsc pracy.

Jak podała Agencja, wśród realizowanych projektów - pod względem kraju pochodzenia inwestora - na pierwszym miejscu są Stany Zjednoczone (45 projektów, 633 mln euro, 9867 planowanych miejsc pracy), na drugim - Niemcy (19 projektów), na kolejnych - Chiny (13), Wielka Brytania (10) i Szwajcaria (7). (PAP)

stk/ amac/

bCZOuRIO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)