Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojsko
04.08.2007 11:13

Pakistan: 19 osób zginęło w atakach terrorystycznych i kontrakcjach wojska

Co najmniej 19 osób zginęło w sobotę w północno-zachodnim Pakistanie w rezultacie ataków terrorystycznych i podejmowanych przez siły rządowe kontrakcji - poinformowały władze.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Co najmniej 19 osób zginęło w sobotę w północno-zachodnim Pakistanie w rezultacie ataków terrorystycznych i podejmowanych przez siły rządowe kontrakcji - poinformowały władze. *

Sceną tych wydarzeń był graniczący z Afganistanem Północny Waziristan, który uważany jest za ostoję bojowników, powiązanych z talibami i Al-Kaidą. Stany Zjednoczone oczekują, iż Pakistan podejmie zdecydowaną akcję militarną przeciwko tamtejszym kryjówkom terrorystów po zerwaniu przez nich w ubiegłym miesiącu porozumienia rozejmowego.

W sobotę nad ranem rebelianci ostrzelali pociskami rakietowymi wojskową placówkę kontrolną w rejonie Dosali, około 40 kilometrów na południe od głównego miasta Północnego Waziristanu Miranshah. Podjęty następnie bezpośredni szturm placówki został przez żołnierzy odparty.

"Bojownicy wystrzelili około 50 rakiet na kompleks placówki około godziny 3. nad ranem (o północy czasu polskiego - PAP), a potem przeprowadzili fizyczny atak na placówkę. Czterech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa zostało zabitych, a czterech rannych, zabito także 10 bojowników" - powiedział wojskowy rzecznik, generał Waheed Arshad.

Według niego, po trwającym dwie godziny starciu rebelianci zbiegli, zabierając ze sobą od czterech do pięciu ciał.

W sąsiednim regionie plemiennym Kurram kierowany przez samobójcę samochód-pułapka detonował po uderzeniu w inny pojazd na drodze wiodącej przez bazar w tamtejszym głównym mieście Parachinar. Według pracownika lokalnego szpitala, w wybuchu zginęło pięciu ludzi, a dalszych 31 odniosło obrażenia. Czterech spośród rannych jest w stanie krytycznym. (PAP)

dmi/ mskr/

0974

Tagi: wojsko, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz