Notowania

wiadomości
03.04.2011 18:50

Pakistan: 41 zabitych w talibskim zamachu na suficką świątynię

# do zamachu przyznali się talibowie #

Podziel się
Dodaj komentarz

# do zamachu przyznali się talibowie #

03.04. Islamabad (PAP/Reuters) - 41 osób zginęło w niedzielę, gdy dwaj talibscy zamachowcy-samobójcy zdetonowali ładunki wybuchowe w sufickiej świątyni w mieście Dera Ghazi Khan w południowo-zachodniej części pakistańskiej prowincji Pendżab - poinformowała policja. Poprzedni bilans wynosił 30 zabitych.

"Były to samobójcze zamachy bombowe i aresztowaliśmy trzeciego napastnika, który nie mógł całkowicie zdetonować przytroczonego do własnego ciała materiału wybuchowego. Został on ranny" - powiedział w rozmowie telefonicznej z Reuterem Zahid Ali, oficer policji w Dera Ghazi Khan.

Według policji, około 65 osób zostało rannych. Zamachu dokonano w dniu corocznych uroczystości ku czci świętego, który jest patronem sanktuarium.

Sufizm jest traktowany podejrzliwie, a nawet wrogo przez inne odłamy islamu, widzące w ekstatycznych praktykach sufich przejawy pogaństwa.

Talibowie zadeklarowali swą odpowiedzialność za zamach. "Nasi ludzie przeprowadzili te ataki i przeprowadzimy ich więcej w odwecie za rządowe operacje przeciwko naszym ludziom na północnym zachodzie (Pakistanu)" - powiedział Reuterowi przez telefon z nieznanego miejsca talibski rzecznik Ehsanullah Ehsan. (PAP)

dmi/ ro/

8702644

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz