Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Atak na cysterny z paliwem dla NATO

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o spalonych cysternach
#

bEgKsrKd

# dochodzi informacja o spalonych cysternach #

25.02. Islamabad (PAP/AFP,dpa) - Co najmniej cztery osoby zginęły na północnym zachodzie Pakistanu w rezultacie ataku na cysterny przewożące paliwo dla wojsk NATO w Afganistanie - poinformowała pakistańska policja. Rebelianci zaatakowali w piątek rano na obrzeżach Peszawaru.

"Około 20 rebeliantów wtargnęło na teren postoju i podłożyło ładunki wybuchowe pod 12 z 18 zaparkowanych tam ciężarówek" - powiedział cytowany przez AFP przedstawiciel policji zaznaczając przy tym, że bomby nie eksplodowały.

bEgKsrKf

Napastnicy zabili dwóch kierowców i dwóch strażników, którzy próbowali ich powstrzymać.

Z kolei agencja dpa pisze powołując się na przedstawiciela miejscowej administracji, że od 15 do 20 napastników było uzbrojonych m.in. w granatniki, a w wyniku ataku spłonęło co najmniej 10 cystern.

"Ludzie, którzy zaatakowali postój to rebelianci, jednak na razie nie wiemy do jakiej grupy należeli" - oświadczył przedstawiciel policji.

Na północnym zachodzie Pakistanu napady na konwoje przewożące zaopatrzenie dla sił międzynarodowej koalicji w Afganistanie zdarzają się dość często. W ubiegłym roku w takich atakach zniszczonych zostało ponad 200 ciężarówek i pojazdów wojskowych. Zamachy przeprowadzają zazwyczaj radykalni islamiści.

bEgKsrKl

Około 80 proc. zaopatrzenia dla żołnierzy sił międzynarodowych w Afganistanie dostarczane jest przez Pakistan. Najważniejszy szlak prowadzi przez Peszawar i przełęcz Chajber. (PAP)

keb/ ap/

8418103

bEgKsrKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)