Notowania

pakistan
04.12.2009 15:02

Pakistan: Co najmniej 40 zabitych w ataku na meczet

Co najmniej 40 ludzi zginęło w piątek w terrorystycznym ataku na meczet w Rawalpindi niedaleko stolicy Pakistanu Islamabadu - poinformował tamtejszy komendant policji Aslam Tareen. Dodał, iż do szpitali przewieziono 83 ranne osoby, stan niektórych z nich jest ciężki.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Co najmniej 40 ludzi zginęło w piątek w terrorystycznym ataku na meczet w Rawalpindi niedaleko stolicy Pakistanu Islamabadu - poinformował tamtejszy komendant policji Aslam Tareen. Dodał, iż do szpitali przewieziono 83 ranne osoby, stan niektórych z nich jest ciężki. *

Według wojskowego rzecznika, "więcej niż dwóch napastników" wtargnęło do położonej w pobliżu siedziby naczelnego dowództwa pakistańskich sił zbrojnych świątyni, gdzie zgromadzili się na piątkowych świątecznych modłach liczni oficerowie i żołnierze. Funkcjonariusze sił bezpieczeństwa zastrzelili terrorystów. Dalszych szczegółów rzecznik nie podał.

Natomiast powołujące się na świadków wydarzeń pakistańskie media podały, iż w ataku uczestniczyło od sześciu do ośmiu silnie uzbrojonych ekstremistów. Wewnątrz meczetu zdetonowali ładunki wybuchowe i strzelali do modlących się. Według radia Dawn, wśród zabitych jest kilku oficerów wyższych stopni, w tym jeden generał. Na razie brak oficjalnego potwierdzenia tych doniesień.

Od chwili podjęcia w październiku przez rząd Pakistanu zbrojnej ofensywy przeciwko talibom w graniczącym z Afganistanem regionie Południowego Waziristanu w odwetowych zamachach terrorystycznych w całym kraju zginęło kilkaset osób. (PAP)

dmi/ ap/

5254310

Tagi: pakistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz