Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
29.12.2007 19:32

Pakistan: Kolejni zabici w Karaczi

Trzy osoby zginęły i 17 zostało rannych w starciach, do których doszło w sobotę między policją a kilkuset ludźmi w Karaczi - podała pakistańska policja.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Trzy osoby zginęły i 17 zostało rannych w starciach, do których doszło w sobotę między policją a kilkuset ludźmi w Karaczi - podała pakistańska policja. *

Do przemocy doszło w rejonie, w którym w ciągu ostatnich dni zamieszek po zamordowaniu byłej premier Pakistanu Benazir Bhutto ludność dopuszczała się rabunków sklepów z żywnością. Policja prowadzi dochodzenie, kto zaczął strzelać.

14-milionowe portowe Karaczi, stolica stanu Sindh - bastionu zwolenników pani Bhutto i jej partii, patrolowane jest przez uzbrojonych policjantów i 10 tysięcy funkcjonariuszy sił paramilitarnych. Służby bezpieczeństwa otrzymały rozkaz strzelania do ewentualnych protestujących.

Na opustoszałe ulice i obwodnice Karaczi wyległy gangi młodzieżowe, uzbrojone w pałki i usiłujące zatrzymywać wszystkich - pisze korespondent AFP.

W odrębnym incydencie w Karaczi zastrzelono czterech mężczyzn, a 17 zostało rannych - podały źródła szpitalne. Tym samym liczba ofiar od czasu zamordowania pani Bhutto sięgnęła według rachuby agencji Associated Press 44; jest wśród nich czterech policjantów.

Prezydent Pakistanu Pervez Musharraf powiedział, że z rabującymi i plądrującymi trzeba rozprawiać się stanowczo.

W nocy z piątku na sobotę na ulicach wielu pakistańskich miast płonęły witryny sklepowe, samochody i ośrodki opieki społecznej.

Większość ofiar zamieszek, jakie wybuchły po śmierci przywódczyni pakistańskiej opozycji, zginęła w południowej prowincji Sindh. Tylko do piątkowego wieczoru protestujący zniszczyli tam 947 samochodów, 131 banków i 31 stacji benzynowych.

W całym Pakistanie w ciągu dwóch dni zamieszek podpalono 174 banki, 900 magazynów i biur, 78 pociągów i 18 dworców kolejowych. Według rządu straty wynoszą kilkadziesiąt milionów dolarów.

W sobotę największe manifestacje odbyły się w Lahaurze na północnym wschodzie kraju, gdzie zebrało się 10 tysięcy ludzi. (PAP)

klm/ mc/ 2191, 2180, 2304, arch.

Tagi: pakistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz