Notowania

wojsko
05.09.2009 12:18

Pakistan: Wojsko zabiło 35 rebeliantów

Pakistańskie wojsko zabiło w sobotę rano 35 rebeliantów w ataku na ich kryjówkę na przełęczy Chajber na północnym zachodzie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pakistańskie wojsko zabiło w sobotę rano 35 rebeliantów w ataku na ich kryjówkę na przełęczy Chajber na północnym zachodzie kraju.

Przełęcz ta jest główną drogą transportu do Afganistanu zaopatrzenia z pakistańskiego portu w Karaczi do sił zachodnich walczących z Al-Kaidą i talibami.

Operacja trwała od tygodnia. W ostatnich miesiącach pakistańska armia nasiliła działania przeciwko rebeliantom, którzy na kontrolowanych przez siebie terenach, graniczących z Afganistanem, udzielają schronienia członkom Al-Kaidy i pomagają im w przygotowywaniu ataków na żołnierzy sił NATO.

USA traktują pogranicze afgańsko-pakistańskie jako kolejny front w wojnie w Afganistanie i nalegają, aby władze Pakistanu skuteczniej walczyły z działającymi na ich terytorium talibami. Rząd Pakistanu ma jedynie nominalną kontrolę nad górzystymi przygranicznymi regionami plemiennymi jak Chajber czy Waziristan.

Ostatnio armia odzyskała kontrolę nad doliną Swat, gdzie wcześniej rebelianci wprowadzili surowe prawo islamskie.(PAP)

jo/ tot/

4690848

Tagi: wojsko, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz