Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Wybuch podczas szyickiej procesji

0
Podziel się

Co najmniej 15 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych, w
poniedziałek w wyniku eksplozji bomby podczas szyickiej procesji z okazji muzułmańskiego święta
Aszura w położonym na południu największym mieście Pakistanu Karaczi - poinformowały policja i
służby medyczne.

bEgIhoCZ

Co najmniej 15 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych, w poniedziałek w wyniku eksplozji bomby podczas szyickiej procesji z okazji muzułmańskiego święta Aszura w położonym na południu największym mieście Pakistanu Karaczi - poinformowały policja i służby medyczne.

"Przywieziono około siedmiu, ośmiu ciał i 25 rannych" - powiedział agencji Reutera pracownik szpitala, do którego przywożone są ofiary. Z kolei agencja AP podaje, że zginęło co najmniej 10 osób, a AFP informuje o 15 ofiarach śmiertelnych.

Miejscowa telewizja pokazywała wybuch, do którego doszło na jednej z głównych ulic w mieście oraz jadące na miejsce karetki.

bEgIhoDb

Zaraz po wybuchu niektórzy uczestnicy procesji zaczęli strzelać w powietrze.

Z powodu Aszaury - święta obchodzonego 10. dnia 1. miesiąca kalendarza muzułmańskiego dla upamiętnienia męczeńskiej śmierci Al-Husajna, wnuka Mahometa - w całym Pakistanie zaostrzono środki bezpieczeństwa. Jest ono szczególnie ważne dla szyitów. W czasie jego obchodów często dochodzi do walk między stanowiącymi w Pakistanie większość sunnitami i mniejszością szyicką.(PAP)

keb/ ro/

5383679

bEgIhoDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)