Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pakistan: Zabito policjantów rozpracowujących zabójstwo himalaistów

0
Podziel się:

Działający na terytorium Pakistanu talibowie zabili w poniedziałek
trzech policjantów z ekipy, która prowadzi dochodzenie w sprawie czerwcowej masakry zagranicznych
himalaistów - poinformowały we wtorek pakistańskie władze.

Działający na terytorium Pakistanu talibowie zabili w poniedziałek trzech policjantów z ekipy, która prowadzi dochodzenie w sprawie czerwcowej masakry zagranicznych himalaistów - poinformowały we wtorek pakistańskie władze.

Według nich samochodową kolumnę z policjantami ostrzelano w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego w niespokojnym okręgu Diamar w prowincji Gilgit-Baltistan na północy Pakistanu.

"Choć do tej pory nie dokonano żadnych znaczniejszych aresztowań w związku z zabójstwem cudzoziemców 23 czerwca, funkcjonariusze ci prowadzili śledztwo w sprawie zastrzelenia cudzoziemców" - powiedział Reuterowi wyższy przedstawiciel pakistańskich władz bezpieczeństwa. Rzecznik pakistańskich talibów zadeklarował ich odpowiedzialność za atak na policjantów.

23 czerwca nad ranem talibowie dokonali masakry w obozie himalaistów pod drugim co do wysokości pakistańskim szczytem Nanga Parbat, ograbiając i zabijając z broni palnej dziewięciu zagranicznych wspinaczy - 3 Ukraińców, 3 Chińczyków, 2 Słowaków i Litwina - oraz nepalskiego Szerpę i miejscowego kucharza. Czwarty Chińczyk został tylko postrzelony w ucho i zdołał zbiec. W trwającej już ponad sto lat sportowej eksploracji Himalajów było to wydarzenie bez precedensu. (PAP)

dmi/ mc/

14333233 int.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)