Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palczewski wygrał konkurs na małopolskiego kuratora oświaty

0
Podziel się

Aleksander Palczewski wygrał konkurs na stanowisko małopolskiego kuratora
oświaty. Zostanie powołany po uzyskaniu zgody minister edukacji Katarzyny Hall - poinformowała w
czwartek rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka.

bEgLlkmt

Aleksander Palczewski wygrał konkurs na stanowisko małopolskiego kuratora oświaty. Zostanie powołany po uzyskaniu zgody minister edukacji Katarzyny Hall - poinformowała w czwartek rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka.

W tajnym głosowaniu Palczewski uzyskał większość głosów komisji konkursowej. O stanowisko kuratora starało się poza nim siedem osób (do pierwszego etapu konkursu nadesłano 12 ofert, ale cztery z nich nie spełniały wymogów formalnych). Palczewski od roku 2005 jest dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie, jednego z najlepszych w mieście.

Ma 52 lata. Jest absolwentem historii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, ukończył też studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był m.in.: dyrektorem Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 10 w Krakowie oraz dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Krakowie.

bEgLlkmv

W piątek Aleksander Palczewski i wojewoda małopolski Stanisław Kracik mają się spotkać z dziennikarzami. Poprzednik Palczewskiego Artur Dzigański został odwołany 8 grudnia na wniosek wojewody. Kracik tłumaczył, że zaważył całokształt działalności Dzigańskiego jako kuratora. "Oczekiwania i nadzieje rozminęły się z rzeczywistością" - ocenił wówczas.

Po konflikcie z kuratorem Dzigańskim kilku cenionych pracowników oświaty odeszło z kuratorium. Kilku następnych zapowiedziało odejście. W opinii wojewody, kuratora Dzigańskiego charakteryzowała "silnie wyrazista forma sprawowania funkcji" przy braku istotnych sukcesów merytorycznych. Kracik określił styl sprawowania funkcji przez Dzigańskiego, jako "galicyjsko-cesarski".

Obowiązki Dzigańskiego zostały powierzone wicekurator Agacie Szucie. (PAP)

wos/ abe/ jra/

bEgLlkmW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)