Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Palenie na Białorusi. Wprowadzono zakazy w pociągach

0
Podziel się:

W pociągach na trasach krajowych na Białorusi zakazano palenia. Palacze będą odtąd mogli oddawać się nałogowi wyłącznie w pociągach jadących za granicę.

Palenie na Białorusi. Wprowadzono zakazy w pociągach
(Lightguard/iStockphoto)

W pociągach na trasach krajowych na Białorusi zakazano palenia. Palacze będą odtąd mogli oddawać się nałogowi wyłącznie w pociągach jadących za granicę - informuje dziennik _ Komsomolskaja Prawda w Biełorussii _.

Do tej pory papierosy wolno było palić w przedsionkach wagonów, o ile były one wyposażone w popielniczkę. Teraz na trasach krajowych będzie to niemożliwe.

Pasażerom wolno będzie natomiast zapalić w pociągach relacji międzynarodowych. W składach jadących do Rosji, na Ukrainę, do Polski czy na Litwę będzie to możliwe zarówno na terytorium Białorusi, jak i kraju docelowego, a w jadących do Niemiec - tylko na terytorium Białorusi i Polski._ _

_ - Nadzorować przestrzeganie przepisów będą konduktorzy. Ale jeśli ktoś mimo wszystko postanowi zapalić, a konduktorowi nie uda się go przekonać do zgaszenia papierosa, to w celu utrzymania porządku będzie można wezwać także milicję _ - oświadczył naczelni wydziału obsługi pasażerskiej Białoruskich Kolei państwowych Andrej Kaszka.

Za palenie w pociągu, podobnie jak w innych miejscach publicznych, gdzie jest to zakazane, grozi na Białorusi kara do 400 tys. rubli białoruskich (143 zł). Jest też możliwe wysadzenie pasażera z pociągu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tą rozgrywkę wygrali jednak palacze Większość Szwajcarów wypowiedziała się przeciwko projektowi wprowadzenia całkowitego zakazu palenia tytoniu w restauracjach i barach.
Ten kraj zakazał dzieciom chodzić po ulicy Jak podkreślił przedstawiciel MSW, nie jest to godzina policyjna, tylko ograniczenie mające chronić dzieci.
Zabronią palenia przez smog w miastach? Co roku 8500 osób umiera we Włoszech z powodu smogu - przypomina włoska organizacja obrony praw konsumentów Codacons.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)