Notowania

wiadomości
08.02.2011 14:50

Palestyńczycy: Wybory lokalne 9 lipca

Władze Autonomii Palestyńskiej postanowiły we wtorek, że wybory lokalne zarówno na Zachodnim Brzegu Jordanu, jak i w Strefie Gazy odbędą się 9 lipca - poinformował rzecznik palestyńskiego rządu w Ramallah, reprezentowanego przez umiarkowany Fatah.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Władze Autonomii Palestyńskiej postanowiły we wtorek, że wybory lokalne zarówno na Zachodnim Brzegu Jordanu, jak i w Strefie Gazy odbędą się 9 lipca - poinformował rzecznik palestyńskiego rządu w Ramallah, reprezentowanego przez umiarkowany Fatah. *

Radykalna organizacja palestyńska Hamas, rządząca w Strefie Gazy i uważana przez USA i UE za organizację terrorystyczną, odrzuciła tę decyzję.

Rzecznik palestyńskich władz, jedynych uznawanych przez wspólnotę międzynarodową, powiedział, że wtorkowa decyzja wzywa do wyborów w dwóch podzielonych terytoriach palestyńskich. Jak dodał Ghassan Hatib, jeśli Hamas nie pozwoli na przygotowanie głosowania w Gazie, wybory zostaną przeprowadzone tylko na Zachodnim Brzegu.

Rzecznik Hamasu Fawzi Barhum powiedział, że rząd na Zachodnim Brzegu "nie ma prawa wzywać do wyborów". Jak zaznaczył, Hamas nie weźmie udziału w żadnym głosowaniu, nawet na Zachodnim Brzegu, dopóki dwa rządy się nie pojednają.

Radykałowie z Hamasu przejęli kontrolę nad Strefą Gazy w 2007 roku. Umiarkowany gabinet prezydenta Mahmuda Abbasa sprawuje władzę na Zachodnim Brzegu. Wielokrotne wysiłki podejmowane prze Egipt mające na celu pojednanie Palestyńczyków nie powiodły się.(PAP)

cyk/ kar/

8295045

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz