Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot chce opodatkować biskupów. Bo jest kryzys

0
Podziel się:

Janusz Palikot protestuje przeciwko bogaceniu się Kościoła.

Palikot chce opodatkować biskupów. Bo jest kryzys
(Radosław Gałuszka)
bEUgCSMl

Przeciwko bogaceniu się Kościoła protestował Janusz Palikot. Wezwał biskupów, by _ sami się opodatkowali _.

Lider Ruchu Palikota mówił o tym przed budynkiem liceum, za użytkowanie którego Archidiecezja Poznańska domaga się od miasta prawie 6 milionów złotych.

_ - Kościół ma być ubogi. Jeśli gromadzi jakiś majątek, to wyłącznie po to, żeby pomagać innym. Domagać się 6 milionów złotych za czynsz obiektu, którego się nie utrzymywało, a który służył ludziom, to tak, jakby tych wszystkich ludzi zmusić do tego, żeby zapłacili za tę naukę _ - powiedział.

bEUgCSMn

Powtórzył też swój postulat opodatkowania księży. - _ Nie może być tak, że są milionerzy typu Tadeusz Rydzyk, czy miejscowy biskup, którzy się dorobili na służbie ludziom gigantycznego majątku. Niech biorą przykład z Jana Pawła II, który umierając nic po sobie nie zostawił _ - powiedział.

_ - My z Kościołem nie walczymy w sensie wiary, pomocy, służby ludziom. Walczymy z Kościołem jako partią polityczną, korporacją finansową. Kościół nie powinien się zajmować polityką i nie powinien gromadzić majątku. Wzywamy biskupów i cały Kościół katolicki, by w obliczu kryzysu światowego poszli śladami Warrena Buffetta, najbogatszego człowieka na świecie, i opodatkowali się sami _ - dodał Palikot.

We wrześniu Archidiecezja Poznańska złożyła w poznańskim sądzie pozew o zapłatę za prawie pięcioletnie korzystanie bez umowy przez liceum z budynku należącego do Kościoła. Sprawa dotyczy budynku bezprawnie zabranego Kościołowi w 1956 roku.

W czerwcu Kościół otrzymał wyrokiem sądu 4,7 mln zł odszkodowania od Skarbu Państwa za niemożność dysponowania odebranymi wówczas nieruchomościami, w tym budynkiem obecnego liceum.

bEUgCSMt

Czynsz jakiego domaga się archidiecezja został naliczony od czasu, kiedy nieruchomość została zwrócona Kościołowi. Kościół chce uzyskane od miasta pieniądze przeznaczyć na działalność charytatywną i oświatową Caritas.

Czytaj więcej o kampanii Palikota
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t156943.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;kontra;wprost;to;ustawka,15,0,920079.html) Palikot nie płaci? Zaprzecza: To ustawka Janusz Palikot oskarża media: to ustawka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t152847.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;kaczynski;nie;mial;zony;i;kochanki,17,0,917009.html) Palikot: Kaczyński nie miał żony i kochanki. Jest niewiarygodny _ PO zrobiło słabą kampanię wyborczą po to, aby móc wykończyć rządzące PiS _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t156943.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;wzrost;poparcia;dla;ruchu;palikota;wywoluje;nerwowa;atmosfere;,83,0,916563.html) Przywiózł jabłka Napieralskiemu. "Oddaj kasę!" Janusz Palikot zarzuca szefowi SLD Grzegorzowi Napieralskiemu, że boi się debaty z nim.
bEUgCSMO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)