Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palikot: Nie trzeba być zameldowanym w stolicy, by głosować w referendum

0
Podziel się

Palikot zorganizował konferencję prasową przed siedzibą Urzędu Dzielnicy Warszawa Śródmieście.

Palikot: Nie trzeba być zameldowanym w stolicy, by głosować w referendum
(Reporter)
bErvJLcR

Janusz Palikot zachęcał wszystkie osoby mieszkające w stolicy, ale niezameldowane w tym mieście, do wzięcia udziału w referendum ws. odwołania prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz. Oświadczył, że sam jest słoikiem i złożył w urzędzie odpowiedni wniosek.

Palikot zorganizował konferencję prasową przed siedzibą Urzędu Dzielnicy Warszawa Śródmieście.

_ Podobnie jak premier Donald Tusk i marszałek Grzegorz Schetyna jestem +słoikiem+, czyli spędzam większość swego życia w Warszawie, tu mieszkam, tu płacę rachunki za mieszkanie, tu robię zakupy, gotuję, ale nie jestem w Warszawie zameldowany, i postanowiłem wziąć udział w referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz _ - oświadczył lider Ruchu Palikota.

bErvJLcT

Podkreślił, że procedura dopisania się do rejestru wyborców - osób uprawnionych do udziału w referendum - jest prosta i precyzyjnie opisana na stronach urzędu miasta, a odpowiedni dokument można pobrać w dzielnicy, w której się mieszka lub przez internet.

_ Zachęcam więc wszystkich: i warszawiaków, i "słoiki", i zameldowanych, i niezameldowanych do wzięcia udziału w referendum. Ale szczególnie tych, którzy nie są zameldowani i nie wszyscy być może zdają sobie z tego sprawę, jak to jest łatwe i proste, by wziąć udział w tym referendum _ - powiedział Palikot.

Po konferencji lider RP sam złożył w Urzędzie Dzielnicy Warszawa Śródmieście odpowiedni wniosek o dopisanie do rejestru wyborców.

Palikot przekonywał także w piątek, że liczba osób, która weźmie udział w referendum, _ to siła demokracji, jakość demokracji, to mandat do tej zmiany _.

bErvJLcZ

Eksperci z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie wyjaśnili PAP, że osoby, które chciałyby wziąć udział w październikowym referendum w Warszawie muszą wystąpić z wnioskiem do Urzędu Miasta o dopisanie do stałego rejestru wyborców, na podstawie którego tworzone są spisy wyborców. Decydująca jest kwestia stałego zamieszkiwania. Urzędnicy mają trzy dni na wydanie decyzji o dopisaniu do rejestru wyborców lub odmowie.

Referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy wzięli udział w wyborze odwoływanego organu czyli co najmniej 389 tys. 430 osób.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/151/m281751.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/posel;piotr;chmielowski;wykluczony;z;ruchu;palikota,239,0,1374703.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ruch Palikota traci posła. Przechodzi do SLD
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/152/m207000.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ruch;palikota;w;koncu;zmieni;nazwe,71,0,1370695.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ruch Palikota w końcu zmieni nazwę?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/244/m87284.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/marek;jurek;prezydent;i;premier;lamia;konstytucyjne;prawa;polakow,63,0,1370431.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Prezydent i premier łamią prawa Polaków"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/113/m79473.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/referendum;w;sprawie;odwolania;gronkiewicz-waltz;co;zrobi;sld,117,0,1368693.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) SLD stanie przeciwko Gronkiewicz-Waltz?
bErvJLdu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)