Notowania

wiadomości
24.04.2013 16:49

Palikot: w ciągu tygodnia decyzja o terminie "Pikniku Wolności"

Decyzja o terminie organizacji "Pikniku Wolności" zapadnie w ciągu najbliższego tygodnia - zapowiedział w środę Janusz Palikot. "Robię, co mogę, by przenieść go z 16 na 8 czerwca" - poinformował lider Ruchu Palikota.

Podziel się
Dodaj komentarz

Decyzja o terminie organizacji "Pikniku Wolności" zapadnie w ciągu najbliższego tygodnia - zapowiedział w środę Janusz Palikot. "Robię, co mogę, by przenieść go z 16 na 8 czerwca" - poinformował lider Ruchu Palikota.

Pierwotnie "Piknik Wolności" organizowany przez Ruch Palikota miał się odbyć 16 czerwca na Polach Mokotowskich, jednak na ten sam dzień zaplanowany jest kongres lewicy, przygotowywany przez SLD. "Zastanawiamy się nad zmianą daty na 8 czerwca ze względu na prośbę Aleksandra Kwaśniewskiego, żeby nie robić konfrontacji z kongresem SLD" - powiedział PAP Palikot.

Lider Ruchu Palikota zapowiedział, że w trakcie pikniku będzie można wysłuchać przemówień liderów organizacji centrolewicowych, liberalnych i zielonych oraz koncertu. "Chcemy także złożyć deklarację tego, co znaczy wolność i jak trzeba ją gruntować w życiu społecznym. Wśród widowni rozstawione zostaną również m.in. stoliki dyskusyjne" - powiedział polityk.

Palikot przyznał, że początkowo impreza miała się odbyć pomiędzy 4 a 8 czerwca, jednak w tym czasie odbywa się w Warszawie dużo innych wydarzeń, dlatego wybrana została data 16 czerwca. "Wtedy okazało się, że SLD robi w tym czasie Kongres Lewicy. Zakładam, że tego terminu już nie zmieni, więc my, nie szukając wroga na lewicy, staramy się przenieść imprezę na 8 czerwca. Musimy tylko sprawdzić, czy zakontraktowane wcześniej zespoły będą mogły wtedy zagrać, a zaproszone osoby przyjechać. Po raz kolejny chcemy udowodnić, że to nie my jesteśmy stroną, która szuka konfrontacji" - dodał.

Kongres Programowy Lewicy organizowany jest przez SLD 16 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ma wziąć w nim udział ponad setka partii, organizacji i stowarzyszeń. Jak wielokrotnie podkreślali politycy Sojuszu, jego celem jest debata o przyszłości lewicy.

Palikot przebywał w środę we Wrocławiu, gdzie wziął udział w debacie nt. przyszłości UE na Uniwersytecie Wrocławskim. (PAP)

mic/ son/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz