Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Panika na Wall Street po aresztowaniu Madoffa

0
Podziel się:

Inwestorzy szacują skutki aresztowania byłego szefa rady nadzorczej NASDAQ Stock Market.

Panika na Wall Street po aresztowaniu Madoffa
(PAP/EPA)
bEErNqPp

Inwestorzy na Wall Street gorączkowo próbują oszacować skutki aresztowania przez FBI byłego przewodniczącego rady nadzorczej Nasdaq Stock Market 70- letnego Bernarda Madoffa.

Jest on oskarżony o zdefraudowanie 50 mld dol. przy pomocy oszukańczej i nielegalnej piramidy finansowej oraz swojej firmy doradztwa inwestycyjnego.

Gdyby zarzuty prokuratury potwierdziły się, byłaby to największa przestępcza afera finansowa w historii Wall Street.

bEErNqPr

Madoff, który zaliczał się do najbardziej znanych i wpływowych postaci w kręgach nowojorskiej finansjery, obracał pieniędzmi czołowych amerykańskich biznesmenów i polityków, ale także licznych instytucji, takich jak uniwersytety i fundacje.

| PIRAMIDA FINANSOWA |
| --- |
| Piramida finansowa polega na spłacaniu wcześniejszych inwestorów pieniędzmi uzyskanymi od tych, którzy wpłacili je później, znęceni obietnicą szybkiego zysku. Funkcjonowanie piramidy uzależnione jest od stałego dopływu dużych ilości kapitału i wcześniej czy później jest ona skazana na załamanie się. |

Agenci FBI aresztowali Madoffa w czwartek, po tym jak przyznał on swym współpracownikom, że jego operacje finansowe były _ po prostu jednym wielkim kłamstwem _.

W 1960 r. Madoff założył firmę Bernard L. Madoff Investment Securities LLC. Jego firma doradztwa inwestycyjnego obraca obecnie aktywami ocenianymi na 17,1 mld dol.

bEErNqPx

Upadek Madoffa może spowodować trudne do przewidzenia konsekwencje dla biznesu i kół finansowych, ale także dla oszczędności zwykłych Amerykanów.

ZOBACZ TAKŻE:

bEErNqPS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)