Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież apeluje do księży: Nie zamykajcie się w parafiach

0
Podziel się:

Wezwanie papieskie do pełnienia takiej misji ewangelizacyjnej jest tematem tegorocznych XXVIII Światowych Dni Młodzieży.

Papież apeluje do księży: Nie zamykajcie się w parafiach
(PAP/EPA)
bEEsdVAR

Papież Franciszek, który dziś w katedrze świętego Sebastiana w Rio de Janeiro koncelebrował mszę świętą z biskupami uczestniczącymi w Światowych Dniach Młodzieży, wezwał księży, by nie zamykali się w parafiach i szli głosić Chrystusa biednym i wykluczonym.

Wezwanie papieskie do pełnienia takiej misji ewangelizacyjnej jest tematem tegorocznych XXVIII Światowych Dni Młodzieży.

_ - Nie możemy pozostawać zamknięci w parafiach, w naszych społecznościach, kiedy tak wiele osób czeka na Ewangelię! Nie chodzi po prostu o otwarcie drzwi na powitanie, ale o wyjście przez nie na poszukiwanie i spotkanie! _ - wezwał Franciszek.

bEEsdVAT

Odnosząc się do Kościoła ubogich, papież przywołał przykład matki Teresy z Kalkuty. _ - Musimy być bardzo dumni z naszego powołania, które daje nam możliwość, by służyć Chrystusowi w ubogich. Właśnie do faweli trzeba iść szukać, jak służyć Chrystusowi. Musimy iść do nich, tak jak ksiądz idzie do ołtarza - z radością _ - zaznaczył, tłumacząc, że misję ewangelizacyjną należy pełnić w domach, środowisku pracy, rodzinie i wśród przyjaciół.

Uczyć trzeba wychodzenia ku innym, bo _ Jezus robił to również ze swymi uczniami: - nie trzymał ich przywiązanych do siebie, jak kwoka pisklęta pod skrzydłami _ - mówił.

Według papieża Franciszka działalność duszpasterska powinna kierować się _ do tych, którzy nie są wcale daleko, do tych, którzy zwykle nie chodzą do kościoła. - Oni również są zaproszeni do stołu Pańskiego _.

_ - Chrześcijanin powinien dawać absolutny przywilej 'kulturze spotkania'! I w tym sensie musimy mieć niemal obsesję _, bez uprzedzeń, bez _ narzucania 'naszej prawdy' _ - powiedział papież.

bEEsdVAZ

_ - Niestety - ciągnął dalej - rozwinęła się kulturę wykluczenia, kultura odpadów. Nie ma miejsca ani dla starych, ani niechcianego dziecka _. Kolejny raz podkreślił, nawet nie wymawiając tego słowa, konieczność odrzucenia aborcji.

Zwrócił uwagę na współczesne _ dogmaty _ wydajności i pragmatyzmu rządzące postępowaniem ludzi: _ Czasami wydaje się, że dla niektórych relacje są regulowane przez dwa 'dogmaty' nowoczesności: wydajności i pragmatyzmu _, _ wydaje się, że czasami solidarność stała się brzydkim słowem _. I zachęcił: _ - Miejcie odwagę iść pod prąd! _.

Czytaj więcej w Money.pl
Incydent w Brazylii. Papież spotka się z... W miejskim teatrze w Rio de Janeiro papież ma przemówić do polityków, dyplomatów, lokalnych liderów, ale także do intelektualistów, przedsiębiorców, artystów i przywódców największych brazylijskich wspólnot religijnych.
Papież ostrzega przed pieniędzmi i władzą Franciszek w brazylijskim sanktuarium w Aparecidzie wezwał młodzież, aby wystrzegała się stawiania _ efemerycznych bożków _.
Ładunek wybuchowy na drodze pielgrzymki Brazylijska policja odkryła bombę na terenie parkingu w pobliżu sanktuarium, które jutro odwiedzi papież Franciszek.
bEEsdVBu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)