Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Papież apeluje o pokój w Syrii i Libii

0
Podziel się:

W wyniku krwawego tłumienia antyprezydenckich demonstracji w Syrii zginęło w ostatnich miesiącach około 1700 osób.

Papież apeluje o pokój w Syrii i Libii
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

Benedykt XVI zaapelował o przywrócenie pokoju w Syrii oraz Libii. Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Castel Gandolfo papież wezwał, by w obu tych krajach szukano dróg pojednania.

Zwracając się do wiernych Benedykt XVI powiedział: _ - Z głębokim niepokojem śledzę dramatyczne i nasilające się epizody przemocy w Syrii, które przyniosły liczne ofiary i poważne cierpienia . _

_ - Wzywam wiernych katolickich, by modlili się, ażeby wysiłki na rzecz pojednania wzięły górę nad podziałami i urazami. Oprócz tego pod adresem władz i ludności syryjskiej ponawiam naglący apel, by jak najprędzej przywrócono pokojową koegzystencję i we właściwy sposób odpowiedziano na słuszne aspiracje obywateli, przy poszanowaniu ich godności i dla dobra stabilizacji w regionie _ - powiedział papież odnosząc się do sytuacji w Syrii, gdzie w wyniku krwawego tłumienia antyprezydenckich demonstracji zginęło w ostatnich miesiącach około 1700 osób.

Benedykt XVI dodał: - _ Myśl moją kieruję także do Libii, gdzie siła oręża nie rozwiązała sytuacji _. - _ Wzywam organizacje międzynarodowe oraz przywódców politycznych i wojskowych do podjęcia na nowo z przekonaniem i stanowczością poszukiwania planów pokoju dla tego kraju na drodze rokowań i konstruktywnego dialogu _ - podkreślił.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t138496.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najwiecej;pielgrzymow;przyjechalo;z;polski;i;francji,185,0,821433.html) Najwięcej pielgrzymów z Polski i Francji Msza beatyfikacyjna trwała 3 godziny i zgromadziła około miliona uczestników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t46856.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/100;tysiecy;wiernych;w;watykanie;urbi;et;orbi,197,0,817605.html) Papież złożył życzenia Urbi et Orbi Benedykt XVI wygłosił wielkanocne orędzie i udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi, czyli Miastu i Światu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t46864.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;raz;pierwszy;papiez;odpowiadal;na;pytania;w;tv,27,0,817179.html) Po raz pierwszy papież odpowiadał na pytania w TV Program we włoskiej telewizji publicznej RAI był pierwszym w historii, podczas którego głowa Kościoła odpowiadała na pytania nadesłane przez ludzi z całego świata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t46856.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/papiez;apeluje;o;pomoc;dla;libijczykow,178,0,789426.html) Papież apeluje o pomoc dla Libijczyków Benedykt XVI po raz pierwszy zabrał głos w tej sprawie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)