Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież będzie na urlopie w Alpach od 13 do 29 lipca

0
Podziel się

Watykan ogłosił oficjalnie w piątek, że Benedykt
XVI będzie przebywać na urlopie w Dolinie Aosty w Alpach w dniach
od 13 do 29 lipca.

bEiaqzwB

Watykan ogłosił oficjalnie w piątek, że Benedykt XVI będzie przebywać na urlopie w Dolinie Aosty w Alpach w dniach od 13 do 29 lipca.

Podobnie jak w 2005 i 2006 roku wakacje spędzi w miejscowości Les Combes w gminie Introd u podnóża Mont Blanc w domu, zbudowanym specjalnie dla Jana Pawła II. Polski papież wypoczywał tam dziewięć razy.

W czasie pobytu w górach Benedykt XVI dwukrotnie spotka się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w niedzielę 19 i 26 lipca. Pierwsze z tych spotkań odbędzie się w oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od Les Combes miejscowości Romano Canavese w prowincji Ivrea, gdzie urodził się watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone. W następną niedzielę odmówi modlitwę w miejscu swego wypoczynku.

bEiaqzwD

Prosto z Les Combes Benedykt XVI uda się do podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo, gdzie spędzi resztę lata. Będzie tam spotykał się z wiernymi na niedzielnej modlitwie w południe.

Jednocześnie Watykan poinformował, że na czas górskich wakacji papieża odwołane zostaną jego środowe audiencje generalne w drugiej połowie lipca. Zostaną one wznowione 5 sierpnia. (PAP)

sw/ ro/

bEiaqzxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)