Notowania

papież
02.02.2011 12:57

Papież: dystans wobec dóbr materialnych podstawą życia społecznego

Benedykt XVI powiedział, że dystans wobec dóbr materialnych i miłość do innych są fundamentem życia społecznego. Papież apelował do wiernych o praktykowanie takich cnót jak "uprzejmość, prawdomówność, skromność, życzliwość, radość i kultura".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Benedykt XVI powiedział, że dystans wobec dóbr materialnych i miłość do innych są fundamentem życia społecznego. Papież apelował do wiernych o praktykowanie takich cnót jak "uprzejmość, prawdomówność, skromność, życzliwość, radość i kultura". *

W katechezie podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie Benedykt XVI zwrócił uwagę na konieczność modlitwy i "bezwarunkowej miłości do Kościoła", także "w obliczu epizodów konfliktów i podziałów".

Zwracając się do Polaków papież przypomniał: "Dzisiaj obchodzimy w Kościele Dzień życia konsekrowanego. Waszym modlitwom polecam tych, którzy ślubują ubóstwo, czystość i posłuszeństwo".

"Dążą do świętości, pełniąc posługę wśród dzieci i młodzieży, wśród chorych, starszych i samotnych. Dziękujemy im za modlitwy i pracę w parafiach, szpitalach, hospicjach i szkołach. Ich posługa to szczególnie cenny dar dla Kościoła. Wszystkim, którzy żyją duchem rad ewangelicznych, i wam tu obecnym z serca błogosławię!" - dodał po polsku.

W środę po południu w bazylice świętego Piotra Benedykt XVI przewodniczyć będzie nieszporom z okazji uroczystości Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). (PAP)

sw/ ksaj/ ro/

Tagi: papież, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz