Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Benedykt XVI
25.07.2009 18:19

Papież ma się dobrze. Lekarze zadowoleni

Doskonałe wyniki przyniosły badania kontrolne, jakim poddano Benedykta XVI

Podziel się
Dodaj komentarz
(cutup/CC/Flickr)

_ - Doskonałe wyniki przyniosły badania kontrolne, jakim poddano Benedykta XVI, osiem dni po pęknięciu nadgarstka w rezultacie upadku _ - poinformował watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi.

Grupa ortopedów odwiedziła rano papieża w jego wakacyjnym domu w Les Combes w Alpach, gdzie przebywa na urlopie. Na miejscu dzięki specjalnie w tym celu przywiezionej aparaturze zrobiono mu prześwietlenie ręki oraz wszystkie niezbędne badania. Lekarze stwierdzili, że nadgarstek goi się dobrze.

Ordynator oddziału ortopedii ze szpitala w Aoście Manuel Mancini, który 17 lipca operował papieża, poinformował po sobotnich badaniach, że gips zostanie mu zdjęty w drugiej połowie sierpnia, czyli 30-35 dni po zabiegu chirurgicznym.

Doktor Mancini potwierdził wcześniejsze zapewnienia rzecznika Watykanu, ze kuracja przebiega dobrze i nie ma żadnych komplikacji. _ - To doskonały pacjent, który skrupulatnie przestrzega zaleceń, przede wszystkim, by ruszać palcami _ - podkreślił lekarz.

W niedzielę Benedykt XVI spotka się z wiernymi w Les Combes na południowej modlitwie Anioł Pański. W najbliższą środę wyjedzie z Doliny Aosty i przeniesie się do podrzymskiej letniej rezydencji w Castel Gandolfo.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: Benedykt XVI, papież, nadgarstek, ręka, złamanie, operacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz