Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież modlił się za powodzian w Polsce

0
Podziel się

Podczas niedzielnego spotkania na Anioł Pański w Watykanie Benedykt XVI
modlił się za powodzian w Polsce.

bEgmQFYl

Podczas niedzielnego spotkania na Anioł Pański w Watykanie Benedykt XVI modlił się za powodzian w Polsce.

Zwracając się po polsku papież powiedział: "Pozdrawiam serdecznie Polaków. Szczególną modlitwą ogarniam wszystkich powodzian. Nasze trudne sprawy zawierzamy dzisiaj Trójcy Świętej. Niech Maryja, nasza Orędowniczka, pomoże nam odczytać zamysły Bożej Opatrzności".

"Pamiętajmy słowa z Księgi Hioba: +Dobro przyjęliśmy z ręki Boga. Czemu zła przyjąć nie możemy?+. Wszystko jest objęte Bożym planem zbawienia. Niech Bóg w Trójcy Świętej umocni was i wam błogosławi" - mówił Benedykt XVI do Polaków.

bEgmQFYn

Po angielsku mówił o swej pielgrzymce na Cypr, w którą wyrusza w piątek. Podkreślił, że spotka się tam i będzie modlić się razem z katolikami i prawosławnymi. "Proszę was o modlitwy o pokój i pomyślność wszystkich ludzi na Cyprze" - dodał papież.

W przemówieniu po włosku Benedykt XVI po raz kolejny zabrał głos w toczącej się od lat dyskusji na temat roli Piusa XII, oskarżanego przez niektóre środowiska o milczenie w obliczu holokaustu. Nawiązując do opublikowanego właśnie we Włoszech dziennika jego współpracownika, kardynała Celso Costantiniego, papież zauważył: "Dziennik ten jest świadectwem ogromnego dzieła, jakiego dokonała Stolica Apostolska w tych dramatycznych latach, aby sprzyjać pokojowi i nieść pomoc wszystkim potrzebującym". (PAP)

sw/ awl/ je/

bEgmQFYO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)