Notowania

pontyfikat franciszka
06.07.2013 14:10

Papież: Nie należy obawiać się odnowy struktur Kościoła

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że nie należy obawiać się odnowy struktur Kościoła. Przesłanie to wystosował podczas ostatniej przed letnią przerwą publicznej mszy w watykańskim Domu świętej Marty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP / Polaris/East News)

Papież Franciszek powiedział, że nie należy obawiać się odnowy struktur Kościoła. Przesłanie to wystosował podczas ostatniej przed letnią przerwą publicznej mszy w watykańskim Domu świętej Marty.

_ W życiu chrześcijańskim, także w życiu Kościoła, są prastare struktury, przemijające; konieczna jest ich odnowa _ - mówił Franciszek w kazaniu. Słowa te uznano za nawiązanie do sprawy oczekiwanej reformy Kurii Rzymskiej, uważanej za główne wyzwanie jego pontyfikatu. Papież użył przy tej okazji symbolicznego sformułowania z Ewangelii: _ młode wino wlewa się do nowych bukłaków _.

W homilii mówił, że Kościół zawsze odnawia się _ w zależności od miejsca, czasu i osób _.

_ Kościół zawsze szedł naprzód pozwalając na to, aby Duch Święty odnowił jego struktury _ - dodał. _ Nie należy się tego obawiać _ - podkreślił Franciszek.

Letnie miesiące papież zamierza poświęcić między innymi przygotowując zapowiedzianą reformę instytucji Watykanu, w czym pomaga mu ośmiu kardynałów-doradców. _ Więcej Ewangelii, mniej biurokracji _ - te słowa wypowiedziane wcześniej przez Franciszka uznano za hasło zmian za Spiżową Bramą.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsza w historii Kościoła taka encyklika W papieskim dokumencie najważniejsze są fragmenty o tym, co to znaczy wierzyć i o aktualnych zagrożeniach dla wiary.
Papież Franciszek dostał elektryczny rower _ Czy Franciszek jako pierwszy papież będzie jeździł na rowerze? _ - Zastanawiają się włoskie media.
Tagi: pontyfikat franciszka, franciszek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz