Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież udzielił bierzmowania na mszy z udziałem 100 tys. wiernych

Po mszy prawie godzinę papież objeżdżał w papamobile plac przed bazyliką watykańską, pozdrawiając i błogosławiąc wiernych. Wypełnili oni szczelnie także uliczki wokół Watykanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Podczas mszy na placu Św. Piotra w niedzielę, z udziałem stu tysięcy ludzi, papież Franciszek udzielił sakramentu bierzmowania 44 osobom oraz modlił się za ofiary katastrofy w Bangladeszu. W homilii apelował do wiernych o podążanie za wielkimi ideałami.

Po mszy prawie godzinę papież objeżdżał w papamobile plac przed bazyliką watykańską, pozdrawiając i błogosławiąc wiernych. Wypełnili oni szczelnie także uliczki wokół Watykanu.

W czasie objazdu Franciszek wielokrotnie klepał kierowcę w plecy, dając mu w ten sposób do zrozumienia, by zwolnił lub się zatrzymał, ponieważ chciał pobłogosławić chorych i niepełnosprawnych. Aby to uczynić, papież wysiadał z samochodu.

Na zakończenie mszy, po modlitwie maryjnej Regina coeli papież modlił się za ofiary katastrofy w Bangladeszu, gdzie w wyniku zawalenia się w środę wielopiętrowego budynku mieszczącego zakłady odzieżowe zginęło ponad 360 osób.

_ Pragnę wyrazić moją solidarność i najgłębsze współczucie rodzinom opłakującym swoich bliskich i z głębi serca kieruję stanowczy apel, aby zawsze chroniono godność i bezpieczeństwo pracownika _ - powiedział Franciszek.

W trakcie mszy dla przybyłych z całego świat osób przystępujących do sakramentu bierzmowania papież powiedział, że _ nowość pochodząca od Boga nie przypomina nowości życia ziemskiego _, bo one - jak dodał - _ wszystkie są tymczasowe, mijają i coraz bardziej się ich poszukuje _.

_ Nowość, jaką Bóg obdarowuje nasze życie, jest definitywna _ - podkreślił Franciszek. Następnie stwierdził: _ Mężczyźni i kobiety stają się nowi, kierowani przez miłość Boga _.

_ Jakie to piękne, gdy każdy z was może wieczorem powiedzieć: dzisiaj w szkole, w domu, w pracy, prowadzony przez Boga, uczyniłem gest miłości wobec mego kolegi, moich rodziców, staruszka _ - mówił papież.

Zauważył też: _ Droga Kościoła, również nasza osobista droga chrześcijańska nie zawsze jest łatwa; napotykają one trudności, udręki _.

_ Naśladowanie Pana, pozwolenie na to, aby Jego Duch przekształcał nasze strefy cienia, nasze zachowania niezgodne z wolą Bożą, i by zmył nasze grzechy - to droga, która napotyka wiele przeszkód - poza nami, w świecie, w jakim żyjemy, często nas nierozumiejącym, a także w naszym wnętrzu, w naszym sercu _ - powiedział papież.

Przypomniał wiernym: _ Nie ma takich trudności, udręk, nieporozumień, które mogłyby nas przerażać, jeśli trwamy zjednoczeni z Bogiem, tak jak latorośle są złączone z winnym krzewem _.

_ Otwórzmy na oścież drzwi naszego życia na nowość Boga _ - wzywał papież, nawiązując do słów Jana Pawła II, który nawoływał, by _ otworzyć na oścież drzwi Chrystusowi _.

_ My, chrześcijanie, nie jesteśmy wybrani przez Pana do malutkich rzeczy _ - wskazał Franciszek. Apelował, by podążać za _ wielkimi rzeczami _ i _ wielkimi ideałami _. Msza była pierwszą wielką uroczystością Roku Wiary pod przewodnictwem nowego papieża.

Tagi: pontyfikat franciszka, papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz