Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież zakończył wizytę w Portugalii

0
Podziel się

Benedykt XVI zakończył w piątek po południu czterodniową wizytę w
Portugalii i wyruszył w drogę powrotną do Rzymu. Ceremonia pożegnania papieża odbyła się na
lotnisku w mieście Porto, które było ostatnim etapem jego pielgrzymki.

bCZzLczV

Benedykt XVI zakończył w piątek po południu czterodniową wizytę w Portugalii i wyruszył w drogę powrotną do Rzymu. Ceremonia pożegnania papieża odbyła się na lotnisku w mieście Porto, które było ostatnim etapem jego pielgrzymki.

W przemówieniu pożegnalnym Benedykt XVI powiedział, zwracając się do Portugalczyków: "Niech nie przestaje wzrastać między wami zgoda, która jest niezbędna do mocnej spójności, będącej konieczną drogą, by w poczuciu wspólnej odpowiedzialności stawić czoło wyzwaniom, jakie stoją przed wami".

"Niech ten chwalebny Naród wciąż przejawia wielkość ducha, głębokie poczucie Boga, solidarne otwarcie, oparte na zasadach i wartościach naznaczonych przez chrześcijański humanizm" - mówił papież.

"W Fatimie modliłem się za cały świat, prosząc o to, aby przyszłość przyniosła większe braterstwo i solidarność, więcej wzajemnego szacunku i odnowionej ufności wobec Boga" - dodał.

bCZzLczX

Była to 15. zagraniczna pielgrzymka Benedykta XVI od początku jego pontyfikatu. Celem następnej podróży, od 4 do 6 czerwca, będzie Cypr.
Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

bCZzLcAy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)