Notowania

palestyna
22.04.2011 06:06

Paryż może uznać Palestynę. Kto jeszcze?

Prezydent Autonomii Palestyńskiej przebywał z wizytą w Paryżu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Francja i kraje europejskie zastanawiają się nad uznaniem państwa palestyńskiego - powiedział w czwartek ambasador Francji przy ONZ. Tego dnia prezydent Autonomii Palestyńskiej przebywał z wizytą w Paryżu.

_ - Uznanie państwa palestyńskiego to opcja, nad którą obecnie się zastanawiamy wspólnie z naszymi europejskimi partnerami _ - mówił Gerard Araud podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ nt. Bliskiego Wschodu.

Ocenił, że taki krok _ powinien zachęcić do wznowienia negocjacji w oparciu o znane, międzynarodowe parametry _.

_ - Dążenie narodu palestyńskiego do posiadania funkcjonującego państwa, życia w pokoju i bezpieczeństwie w sąsiedztwie Izraela, nie jest mniej uzasadnione niż takie aspiracje w innych częściach regionu. Nie pozostaje nam nic innego jak na nie odpowiedzieć _ - dodał francuski ambasador przy ONZ w dniu wizyty prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa w Paryżu.

Tony Blair i Catherine Ashton mówią o możliwym rozwoju sytuacji w sprawie Palestyny (EUXTV, ang.):

[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t78543.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ci;zydzi;popieraja;panstwo;palestynskie,183,0,815799.html) Ci Żydzi popierają państwo palestyńskie

W związku z zamrożeniem izraelsko-palestyńskich negocjacji pokojowych, Paryż wydaje się poważnie rozważyć uznanie państwa palestyńskiego - pisze agencja AFP.

Od kiedy pod koniec lutego Alain Juppe objął tekę ministra spraw zagranicznych, dwukrotnie wypowiadał się na ten temat. W połowie marca ocenił, że jest to _ hipoteza, o której należy myśleć _, a w tym tygodniu powtórzył, że _ jest to kwestia, nad którą należy się zastanowić i nad którą się zastanawiamy. Odpowiemy na to pytanie we wrześniu lub w październiku _.

Palestyńskie władze zamierzają we wrześniu zwrócić się do Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, by uznało ich państwo obejmujące Strefę Gazy, Zachodni Brzeg Jordanu i Jerozolimę Wschodnią, zajęte przez Izrael w czasie wojny sześciodniowej z 1967 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t136047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hamas;bombardowal;teraz;proponuje;rozejm,132,0,801412.html) Hamas bombardował, teraz proponuje rozejm Palestyńczycy oczekują deklaracji, że Izrael nie będzie atakował celów w Strefie Gazy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t85312.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/clinton;namawia;izrael;i;hamas;do;rozmow,235,0,659947.html) Clinton namawia Izrael i Hamas do rozmów Izrael przychylnie przyjął zaproszenie sekretarz stanu USA. Hamas je odrzucił.
Tagi: palestyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz