Notowania

rosja
28.05.2010 11:44

Patrioty na stałe w Polsce złamią umowę Rosja-NATO

Taka jest opinia wiceszefa rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

_ - Rozmieszczenie rakiet wywołuje niepokój _ - podkreśla wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksandr Gruszko.- _ Nie ukrywamy swej reakcji, pilnie obserwujemy ten proces _ - dodaje dyplomata.

Według Gruszki _ nie ma żadnych powodów uzasadniających rozmieszczenie amerykańskich rakiet w pobliżu granicy rosyjskiej _.

Wiceminister Gruszko powiedział, że _ jeśli proces przybierze stały charakter, będzie to naruszeniem aktu między Rosją a NATO, w którym jest mowa o tym, że strony będą się powstrzymywać przed rozmieszczaniem stałych sił bojowych w regionach leżących w pobliżu granic, w tym na terenie nowych państw członkowskich _.

Wcześniej minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja oczekuje od USA i Polski _ sensownych wyjaśnień _ w sprawie dyslokacji baterii Patriot w pobliżu rosyjskiej granicy.

Z kolei były szef Sztabu Głównego Strategicznych Wojsk Rakietowych Rosji, generał Wiktor Jesin oświadczył w piątek, że rozmieszczona w Morągu, 70 km od obwodu kaliningradzkiego, bateria rakiet Patriot nie stanowi zagrożenia dla jego kraju.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
1 Praca
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz