Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wirus
10.04.2013 07:43

Patsia grypa w Chinach. To już 9 ofiara wirusa

Liczbę zarażonych wirusem H7N9 ocenia się na 28 osób

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sproetniek/iStockphoto)

Liczba ofiar śmiertelnych wirusa ptasiej grypy H7N9 w Chinach znowu wzrosła. Liczbę zarażonych ocenia się na 28 osób - poinformowały chińskie media powołując się na dane oficjalne.

Wszystkie przypadki zachorowań i zgonów wystąpiły we wschodnich prowincjach Chin. Według dziennika _ China Securities Journal _, władze zaaprobowały już szczepionkę na ten szczególnie groźny rodzaj grypy i powinna ona pojawić się w sprzedaży w pierwszej połowie br.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uspokaja, że przypadki zarażenia się ludzi wirusem ptasiej grypy H7N9, stwierdzone w ostatnich miesiącach w Chinach, są nieliczne i nie stanowią powodu do paniki.

_ - Dotychczas stwierdziliśmy sporadyczne przypadki zachorowań na tę rzadką chorobę i być może tak już pozostanie. Nie ma podstaw do przesadnych reakcji czy paniki _ - oświadczył przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Chinach Michael O'Leary. (

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/m201502.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ptasia;grypa;w;chinach;14;zarazonych;6;nie;zyje,153,0,1282969.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zmutowany wirus. 14 zarażonych, 6 nie żyje Od dziś do odwołania zamknięte są targowiska w ponad dwudziestomilionowym Szanghaju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/m214548.jpg ) ] (http://tech.money.pl/chiny-pierwsze-ofiary-nowego-wirusa-0-1279574.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ptasia grypa znów zabija. Wirus atakuje w... Chińskie władze ujawniły, że w marcu dwie osoby zmarły w wyniku zakażenia nową odmianą wirusa ptasiej grypy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/m148600.jpg ) ] (http://tech.money.pl/czterolatek-pierwsza-od-roku-ofiara-smiertelna-ptasiej-grypy-0-1284229.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wirus ptasiej grypy znów atakuje. Gdzie? Gorączka i inne symptomy wskazujące na ptasią grypę wystąpiły u czterolatka 23 marca, w dniu, gdy jego rodzina zabiła kupionego na targu kurczaka.
Tagi: wirus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz