Trwa ładowanie...
bDmRNMjp

Notowania

Wirus – Wszystkie wiadomości

57
13.10.2020 22:16

GOSPODARKA
 / 
Łukasz Szumowski potwierdza: Jestem chory, przebywam w szpitalu

- Potwierdzam, że jestem chory i przebywam w szpitalu - poinformował money.pl były minister zdrowia Łukasz Szumowski. W ten sposób potwierdzają się informacje Wirtualnej Polski o jego zakażeniu koronawirusem.

641
08.10.2020 19:04

COVID-19
 / 
Koronawirus. Porównujemy Niemcy i Polskę. Gdzie jest gorzej? Dane mówią jasno

Kanclerz Angela Merkel zwołuje spotkanie za spotkaniem. Boi się, że na święta Bożego Narodzenia będzie w tym kraju po 20 tys. infekcji dziennie. Tymczasem jej kraj w ostatnim czasie radzi sobie lepiej niż Polska - ma mniej infekcji w przeliczeniu na mieszkańców. Sprawdzamy, jak z wirusem radzą sobie sąsiedzi Polski.

748
04.05.2020 6:11

KORONAWIRUS
 / 
Epidemia zmieni nasze życie na zawsze. Wielcy tego świata podpowiadają, jak się zaadaptować

Stwierdzenie, że Bill Gates przewidział epidemię koronawirusa jest niedokładne. Twórca Microsoftu prorokował jedynie, że tym, co może namieszać w świecie jaki znamy, nie są wojny czy kataklizmy, lecz wirus. Dziś przedstawia, jak wszystko będzie wyglądać, gdy zagrożenie przeminie.

77
25.03.2020 16:39

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Wniosek o odroczenie płatności ZUS. "Kilkadziesiąt tysięcy zapytań dziennie"

Możliwość odroczenia składek na ubezpieczenie społeczne już teraz cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców - mówi szefowa ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Zakład dostaje w tej sprawie nawet kilkadziesiąt tysięcy zapytań dziennie.

17
16.03.2020 15:36

WIADOMOŚCI
 / 
Rząd ma pomóc przedsiębiorcom. Szczegóły w najbliższych dniach

Trwają prace nad pakietem stabilności i bezpieczeństwa - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. - Rząd w najbliższych dniach pokaże konkretne działania, które wypracował - powiedział szef rządu.

bDmRNMjr
117
13.03.2020 13:20

KORONAWIRUS
 / 
Zakaz handlu złagodzony. "To doskonały pomysł, będzie mniejszy tłok w sklepach"

Z informacji money.pl wynika, że sklepy będą mogły przyjmować towar także w niedziele. A to oznacza częściowe złagodzenie zakazu handlu w ten dzień. Szefowa Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji komplementuje to posunięcie. - To ograniczy tłok w sklepach - mówi.

140
11.03.2020 12:05

EDUKACJA
 / 
Szkoły zamknięte przez koronawirusa. Szefowie prywatnych placówek zdezorientowani. "Nie wiemy, co robić"

Wszystkie szkoły i placówki oświatowe mają być zamknięte przez dwa tygodnie - również te prywatne. Czy więc rodzicom będzie zwracana część czesnego za marzec? - To już decyzja dyrektorów czy właścicieli tych placówek - mówią money.pl przedstawiciele biura pracowego MEN. Sami dyrektorzy są z kolei mocno zdezorientowani.

77
10.03.2020 16:16

WOJSKO POLSKIE
 / 
Koronawirus w Polsce. Czołowy generał zarażony, ale nie ma kwarantanny dla innych dowódców

U dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono koronawirusa. - Nie ma innych dowódców Wojska Polskiego na kwarantannie - informuje
ppłk Marek Pawlak, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

224
10.03.2020 11:08

ZDROWIE
 / 
Koronawirus w Polsce i na świecie. Włosi z coraz większym problemem, Niemcy i Francuzi radzą sobie dużo lepiej

Blisko 1,8 tys. nowych przypadków zachorowań na koronawirusa - to bilans ostatnich 24 godzin we Włoszech. Chorych nie tylko przybywa, nowych przypadków jest coraz więcej. Zdecydowanie lepiej radzą sobie z kolei Niemcy, Francuzi, Hiszpanie, którzy odwracają negatywny trend.

bDmRNMjx
04.03.2020 12:56

WIRUS
 / 
Koronawirus szaleje. Szansa dla Polski?

- Polska nie jest wyspą, więc również jesteśmy narażeni na wybuch epidemii. Inwestorzy akurat nie dzielą krajów na te narażone na epidemie i nie. Jeśli liczymy na to, że część produkcji trafi do nas z Chin, byłbym ostrożny. Chiny dotąd konkurowały potężną skalą i niskimi kosztami pracy. My tej skali nie jesteśmy w stanie zaoferować. Firmy prędzej postawią na Indie - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Sebastian Płóciennik z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

68
02.03.2020 13:37

ZDROWIE
 / 
Koronawirus. "Chodzenie w maseczce nie ma sensu. Jest szkodliwe"

Polacy rzucili się na maseczki chirurgiczne, w ten sposób próbują chronić się przed koronawirusem. Czy to właściwy sposób? - Jest atmosfera niepokoju, dotyczy to zarówno społeczeństwo, jak i lekarzy czy służb. Jeśli ktoś wierzy, że maseczka chirurgiczna go chroni, to może ją sobie zrobić w domu - choćby z szalika. Chodzenie w maseczce po ulicy nie ma sensu. Jest wręcz szkodliwe. Maseczka robi się wilgotna po dwóch godzinach i sama w sobie kumuluje drobnoustroje i wirusy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego.

226
02.03.2020 11:50

BADANIE
 / 
Koronawirus a sprawa pacjentki z Krotoszyna. "Nie było przesłanek epidemiologicznych"

Pacjenta z Krotoszyna podejrzewała u siebie koronawirusa, opublikowała nagranie z izolatki. - W tym przypadku nie było przesłanek epidemiologicznych, nie było konieczne traktowania tego, jako przypadek podejrzany. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek. Być może personel wpadł w panikę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego. - Musimy być konsekwentni i zdyscyplinowani. Zalecenie mówi o dwóch tygodniach i chodzi o to, aby to precyzyjnie wykonywać. Po pierwsze pacjent nie powinien 4 godziny czekać na kozetce bez opieki. Bez względu na wszystko choremu trzeba pomagać - dodał.

161
02.03.2020 11:15

CHOROBY ZAKAŹNE
 / 
Koronawirus w Polsce? "Kwestia godzin"

Czy koronawirus pojawi się w Polsce? - To kwestia bardziej godzin niż dni - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego. Na pytanie, czy może wirus już jest, a nie potrafimy go wykryć, ekspert odparł, że badania prowadzone w naszym kraju są bardzo skuteczne. - Metoda PCR jest nadczuła, nie da się tego wirusa nie wykryć. Dużo większe prawdopodobieństwo jest, że się go wykryje tam, gdzie go nie ma - dodał.

bDmRNMjy
7
02.03.2020 8:51

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Koronawirus – czy polskie służby są gotowe?

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o przygotowanie polskich służb do ewentualnej walki z koronawirusem. Gościem będzie Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego. Sprawdzimy też, jak wirus wpływa na warszawską giełdę. W drugiej części o zmianie przepisów dotyczących pracy obywateli Ukrainy, które mogą zatrząść rynkiem pracy, mówi Michał Wysłocki, ekspert BCC ds. rynku pracy. Zapraszamy od 9.15.

244
28.02.2020 7:27

WIRUS
 / 
Fatalne skutki koronawirusa. Zdrożeją produkty i usługi

Chiński wirus już dotyka polską gospodarkę. Ludzie rzucili się po maseczki, które zaczęły szybko zdrożeć. Zdaniem ekspertów, kwestią czasu jest to, gdy zaczniemy więcej płacić za żywność.

4
25.02.2020 11:50

CHINY
 / 
Koronawirus - spadki na giełdach, panika. Czy Polska jest przygotowana?

Koronawirus 2019-nCoV zaatakował Włochy, w wielu miejscach mieszkańcy odczuwają panikę, sklepowe półki pustoszeją, a światowe rynki notują tąpnięcie. Istnieją obawy o globalne rozprzestrzenienie się wirusa, giełdowe spadki są największe od czasu, gdy Wielka Brytania ogłosiła brexit w 2016 r. Czy Polska jest gotowa na atak wirusa? Wyjaśnia Mateusz Ratajczak w programie "Money. To się liczy".

62
05.02.2020 10:44

STATYSTYKI
 / 
Grypa szaleje. 200 tys. zachorowań po koniec stycznia

Tylko w styczniu z powodu grypy zmarło pięć osób w Polsce. Zdaniem ekspertów, szczyt zachorowan dopiero przed nami. Z danych Narodowego Instytut Zdrowia Publicznego wynika, że w sezonie 2018/2019 wynika, że na tę przypadłość zachorrowało 3 mln 690 tys. osób, a 143 osoby zmarły.

121
03.02.2020 10:00

ZDROWIE
 / 
Koronawirus. Chińczycy zbudowali szpital w 10 dni, właśnie przyjął pierwszych pacjentów

W Wuhan przyjmować pacjentów zaczął szpital Huoshenshan, który dysponuje tysiącem łóżek. Jego wybudowanie zajęło Chinom zaledwie 10 dni.