Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
16.03.2020 15:43

Rząd ma pomóc przedsiębiorcom. Szczegóły w najbliższych dniach

Trwają prace nad pakietem stabilności i bezpieczeństwa - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. - Rząd w najbliższych dniach pokaże konkretne działania, które wypracował - powiedział szef rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na najbliższe dni prezentację pakietu stabilności dla przedsiebiorców (Fot: PAP/Piotr Nowak)

- W najbliższych dniach pokażemy pewne konkretne działania, które rząd wypracował - powiedział Morawiecki na konferencji prasowej. Na razie nie podał więcej szczegółów.

W porannym wywiadzie radiowym wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział, że "najprawdopodobniej jutro" będzie prezentowany projekt nowej specustawy, która będzie zawierała pakiet wsparcia dla przedsiębiorców, firm, ale również dla osób samozatrudnionych.

- Polska robi wszystko, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wydała wskazówki, dotyczące kompleksowych działań. Potrzebne są wszystkie te trzy rzeczy: kwarantanna, śledzenie kontaktów i blokady na granicy - zaznaczył premier.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Jednocześnie podejmowane są działania na rzecz powrotu Polaków zza granicy. Wczoraj było to 1,4 tys. osób, dzisiaj ma być to 4 tys. Na stronie LOT zarejestrowało się około 30 tys. osób.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przypomniał, że przyjęte przez rząd regulacje, dotyczące zamknięcia granic, nie zrywają łańcuchów dostaw. Te zostaną zachowane.

Ze względu na szybkie rozprzestrzeniania się koronawirusa władze podjęły szereg działań, które mają ograniczyć liczbę zachorowań.

Do 25 marca w całym kraju zawieszono zajęcia w szkołach i na uczelniach wyższych, zamknięto kina, teatry i placówki kultury. Nie funkcjonują też żłobki i przedszkola.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego i przywrócono pełne kontrole na wszystkich polskich granicach. Ma on obowiązywać przez 10 dni z możliwością przedłużenia o kolejnych 20, a następnie o miesiąc. Odwołano loty międzynarodowe i krajowe oraz kursowanie pociągów dalekobieżnych.

Dotychczas na świecie zanotowano ponad 169,3 tys. potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa w 148 krajach. Najwięcej w Chinach (ponad 81 tys.), Włoszech (24,7 tys.), Korei Płd. (ponad 8,1 tys.) i Iranie (ponad 13,9 tys.).

W ciągu ostatnich dni gwałtownie rośnie liczba zarażonych we Francji (5,4 tys.), Niemczech (5,8 tys.) i Hiszpanii (7,8 tys.).

W Polsce obecnie zarażonych jest 150 osób. Blisko 8 tysięcy poddanych jest kwarantannie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: wiadomości, koronawirus, wirus, przedsiębiorcy
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

PodatnikPrace? W czym jest problem, żeby wyjść przed kamerę i powiedzieć Polakom - zamrażamy konieczność płacenia haraczu ZUS i PIT/CIT od końca roku dla … Czytaj całość

16-03-2020

KasztanWłaśnie! Gospodarka teraz przechodzi kryzys,niestety wiadomo że te działania rządu były konieczne bo byśmy jak Włochy skończyli z głową w nocniku,ale … Czytaj całość

17-03-2020

HelaTaki rząd to jest rząd ,nie zostawił Polaków tylko ratuje .

Rozwiń komentarze (17)