Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Rząd ma pomóc przedsiębiorcom. Szczegóły w najbliższych dniach

17
Podziel się

Trwają prace nad pakietem stabilności i bezpieczeństwa - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. - Rząd w najbliższych dniach pokaże konkretne działania, które wypracował - powiedział szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na najbliższe dni prezentację pakietu stabilności dla przedsiebiorców
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na najbliższe dni prezentację pakietu stabilności dla przedsiebiorców (PAP/EPA, PAP/Piotr Nowak)
bDzBoqlN

- W najbliższych dniach pokażemy pewne konkretne działania, które rząd wypracował - powiedział Morawiecki na konferencji prasowej. Na razie nie podał więcej szczegółów.

W porannym wywiadzie radiowym wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział, że "najprawdopodobniej jutro" będzie prezentowany projekt nowej specustawy, która będzie zawierała pakiet wsparcia dla przedsiębiorców, firm, ale również dla osób samozatrudnionych.

- Polska robi wszystko, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wydała wskazówki, dotyczące kompleksowych działań. Potrzebne są wszystkie te trzy rzeczy: kwarantanna, śledzenie kontaktów i blokady na granicy - zaznaczył premier.

bDzBoqlP
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Jednocześnie podejmowane są działania na rzecz powrotu Polaków zza granicy. Wczoraj było to 1,4 tys. osób, dzisiaj ma być to 4 tys. Na stronie LOT zarejestrowało się około 30 tys. osób.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przypomniał, że przyjęte przez rząd regulacje, dotyczące zamknięcia granic, nie zrywają łańcuchów dostaw. Te zostaną zachowane.

bDzBoqlV

Ze względu na szybkie rozprzestrzeniania się koronawirusa władze podjęły szereg działań, które mają ograniczyć liczbę zachorowań.

Do 25 marca w całym kraju zawieszono zajęcia w szkołach i na uczelniach wyższych, zamknięto kina, teatry i placówki kultury. Nie funkcjonują też żłobki i przedszkola.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego i przywrócono pełne kontrole na wszystkich polskich granicach. Ma on obowiązywać przez 10 dni z możliwością przedłużenia o kolejnych 20, a następnie o miesiąc. Odwołano loty międzynarodowe i krajowe oraz kursowanie pociągów dalekobieżnych.

Dotychczas na świecie zanotowano ponad 169,3 tys. potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa w 148 krajach. Najwięcej w Chinach (ponad 81 tys.), Włoszech (24,7 tys.), Korei Płd. (ponad 8,1 tys.) i Iranie (ponad 13,9 tys.).

bDzBoqlW

W ciągu ostatnich dni gwałtownie rośnie liczba zarażonych we Francji (5,4 tys.), Niemczech (5,8 tys.) i Hiszpanii (7,8 tys.).

W Polsce obecnie zarażonych jest 150 osób. Blisko 8 tysięcy poddanych jest kwarantannie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDzBoqlX
bDzBoqmq
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(17)
Podatnik
10 miesięcy temu
Prace? W czym jest problem, żeby wyjść przed kamerę i powiedzieć Polakom - zamrażamy konieczność płacenia haraczu ZUS i PIT/CIT od końca roku dla polskich Przedsiębiorców (bohaterów narodu przez wielkie P!).
Już działają
10 miesięcy temu
2 mld dostał najbardziej potrzebujący tvp
krowa
10 miesięcy temu
Pewnie ograbią konta podatników i dadzą swoim jak to było do tej pory. Bo co by mogli innego wymyślić ?
bDzBoqmr
JAN
10 miesięcy temu
BROŃ BOŻE ŻEBY RZĄD PLANOWANE OTRZYMANE PIENIĄDZE Z UE NA DZIAŁANIA Z KORONOWIRUSEM ...PRZEKAZAŁ DYREKTOROM SANEPIDÓW ( NO JEDYNIE TYM KTÓRZY MIELI LABORATORIA I DZIAŁALI ). TO TAKA PRACA SŁUŻBIE NARODU. MAJĄC NA UWADZE POPRZEDNIE LATA TO DYREKTORZY DOSTAWALI PREMIE, ICH PRZYDUPASY ORAZ ZNAJOMKOWIE- A NIE PRACOWNIK ,KTÓRY SWOJE MUSIAŁ ZROBIĆ. JEDNA Z DYREKTOREK SANEPIDU W ŁÓDZKIM POWTARZA TAKA PRACA A JAK SIĘ KOMU NIE PODOBA MOŻE ZMIENIĆ PRACĘ.
żeby czegoś n...
10 miesięcy temu
Może by te hektary od Biskupa sprzedał i pieniądze przeznaczył na respiratory.
...
Następna strona