Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Czołowy generał zarażony, ale nie ma kwarantanny dla innych dowódców

U dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono koronawirusa. - Nie ma innych dowódców Wojska Polskiego na kwarantannie - informuje ppłk Marek Pawlak, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Nie wiadomo, kto trafił na kwarantannę - przedstawiciele armii jednak podkreślają, że nie najważniejsi dowódcy. Na zdj. gen. Jarosław Mika. (Fot: Mateusz Wlodarczyk / Forum)

U gen. Jarosława Miki zdiagnozowano koronawirusa po powrocie z wojskowej narady w Niemczech. - Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie - podał MON. Co to za osoby?

Rzecznik DGRSZ w rozmowie z money.pl przekonuje, że kwarantannie podlegają członkowie delegacji. Nie ma wśród nich żadnego z dowódców generalnych pozostałych rodzajów sił zbrojnych.

Ppłk Pawlak zaznaczył, że generał Mika nie spotykał się z nikim po powrocie z Niemiec - miał przebywać z domu. Nie wymienia jednak członków delegacji, którzy są obecnie na kwarantannie.

Zobacz także: Poradnik: jak chronić siebie i bliskich przed koronawirusem?

- Dowódca [gen. Mika] czuje się dobrze. Procedury zadziałały, wprowadzono działania mające zminimalizować ryzyko - zaznacza również MON w komunikacie.

Generał miał się zarazić wirusem podczas spotkania dowódców sił lądowych NATO w Wiesbaden w Niemczech. Na spotkaniu był też trzygwiazdkowy amerykański generał Christopher Cavoli - dowódca sił U.S. Army na Europę. Nie ma jednak potwierdzenia, że i on został zarażony.

Jak podaje "The New York Times", koronawirusa potwierdzono u jednego z amerykańskich żołnierzy, którzy byli obecni na spotkaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-03-2020

Wojna?Chiński wirus zaatakował naszą armię!!!!

10-03-2020

FrancPowinien cały sztab generalny być objęty kwarantanną i połowa jednostek w których był.

10-03-2020

2_sortNie po to Polacy wstali z kolan, żeby wirus tu broił. Szable w dłoń i na wirusa !!!

Rozwiń komentarze (77)