Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Decyzja zapadła: wszystkie imprezy masowe odwołane

- Koronawirus to realne zagrożenie - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Dlatego podejmujemy szereg działań prewencyjnych - tłumaczył. I tak imprezy masowe zostaną odwołane, na granicach już są prowadzone kontrole sanitarne, a uczelnie zawczasu powinny przygotowywać się do ewentualnego przejścia na system kształcenia online.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Premiera)
Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zebrał się we wtorek (Fot: KPRM Twitter)

- Podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez masowych. Chcemy zachowywać się odpowiedzialnie, być mądrzy przed szkodą, a nie po szkodzie - tłumaczył Mateusz Morawiecki podczas konferencji po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Do organizatorów imprez wojewodowie będą przekazywać dokładne informacje - dodał.

- Wojewodowie w porozumieniu z organizatorami imprez masowych będą wydawali decyzje. Jeśli organizatorzy uznają, że impreza ma sens bez udziału publiczności, to ta impreza się odbędzie - dodał minister Mariusz Kamiński, szef MSWiA.

Premier Morawiecki podkreślił, że to, jak będzie przyrastać liczba zachorowań, zależy od zmiany naszych zachowań i przyzwyczajeń.

Obejrzyj także: Koronawirus a praca zdalna. Eksperci ostrzegają

- Wiemy, że ten wirus może być szczególnie groźny dla osób starszych, dlatego zróbmy wszystko, żeby się nie rozprzestrzeniał - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jednocześnie minister poinformował o kolejnym - 18. przypadku zarażenia koronawirusem.

Od wczoraj trwają kontrole sanitarne na granicach. - Całość granic Polski będzie w dniu dzisiejszym zabezpieczona. Mamy kontrolę także w odniesieniu do pociągów i promów - mówił minister Mariusz Kamiński..

Koronawirus. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewnia, że rząd pamięta o przedsiębiorcach przez epidemię.
Koronawirus w Polsce. Marlena Maląg zapewnia, że rząd pamięta o przedsiębiorcach

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powiedział, że wymiana studentów jest zawieszona.

- Bierzemy pod uwagę czasowe zawieszenie zajęć na uczelniach - dodał minister Gowin.

- Apeluję do władz uczelni o odwołania imprez kulturalnych czy sportowych na uczelniach. Chcę zobowiązać władzę uczelni, by analizowały możliwość przejścia na kształcenie online. W najbliższych dniach to zalecenie może być konieczne - uważa Jarosław Gowin.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski z kolei podkreślał, że dyrektorzy tak jak dotąd mają obserwować sytuację w swojej okolicy i podejmować decyzje o ewentualnym zawieszeniu zajęć.

Kontrola sanitarna - tu na granicy z Czechami
Koronawirus zmienia Polskę. Podróżowanie utrudnione, zamiast koncertu - domówka

Przypomniał też o zachowaniu podstawowych warunków higieny. - W każdej szkole powinno być mydło i środki czystości - podkreślił Piontkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2020

RikkiPopieram Pana premiera,imprezy mogą zaczekać lub mogą zostać przełożone,zdrowia nam nikt nie zwróci też i naszym dzieciom też nie dla tego dobrze że … Czytaj całość

11-03-2020

KarolNo coz... Najwazniejsze jest zycie i zdrowie Polakow, imprezy i spotkania mozna przesunac, jak bedzie bezpiecznie.

11-03-2020

Janek56Cieszę się,że premier nie ulega presji i trzyma rękę na pulsie

Rozwiń komentarze (41)