Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wniosek o odroczenie płatności ZUS. "Kilkadziesiąt tysięcy zapytań dziennie"

77
Podziel się

Możliwość odroczenia składek na ubezpieczenie społeczne już teraz cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców - mówi szefowa ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Zakład dostaje w tej sprawie nawet kilkadziesiąt tysięcy zapytań dziennie.

ZUS uprościł wniosek o odroczenie płatności
ZUS uprościł wniosek o odroczenie płatności (Forum, Michal Dyjuk / FORUM)
bDzJwVAR

Prof. Uścińska mówi, że codziennie w sprawie odroczeń składek z Zakładem kontaktuje się nawet kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców.

Prezes ZUS mówi, że niektórzy wybierają kontakt telefoniczny, inni wysyłają wiadomości e-mailowe do oddziałów ZUS.

Zobacz także: Jak prowadzić księgowość w małej firmie bez błędów, mandatów i odsetek?
bDzJwVAT

Podczas konferencji prasowej na temat "Tarczy antykryzysowej", prof. Uścińska przyznała, że poprzedni wniosek dotyczący odroczenia składek został mocno skrytykowany przez opinię publiczną. Ale zaznaczyła, że na stronach ZUS jest już nowy wniosek, który nie jest tak obszerny - i zajmuje tylko jedną stronę.

Wniosek o odroczenie składek społecznych można złożyć elektronicznie, pocztą lub osobiście w placówce ZUS. Po pozytywnym rozpatrzeniu, Zakład prześle umowę, którą trzeba podpisać i odesłać. W czasie epidemii można wysłać skan, a oryginał dostarczyć później.

bDzJwVAZ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDzJwVBu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(77)
Jan
10 miesięcy temu
Wiecie ile milionów złotych pochłonie obsługa tych idiotycznych wniosków? A można prosto, umorzyć wszystkim z automatu, bez wniosków i innych cyrków. Umorzeniem nie obejmować tylko kilku podmiotów zarabiających non stop, np. sklepów wielkopowierzchniowych. Każda inna firma zwolniona ze składek. Szybko, sprawnie, bez kosztów obsługi.
wawa
10 miesięcy temu
Tarcza antykryzysowa to kropla w morzu...a raczej w oceanie potrzeb gospodarki - to nie pomoże, za mało! Rozwiązania proponowane przez rząd Pis są na chwilę, na 2 miesiące maksymalnie ...... rząd Pis nie ma pieniędzy na pomoc firmom.... prowdził politykę rozdawnictwa przez 5 lat - nie brał pod uwagę żadnego kryzysu, nawet tego najmniejszego.... liczył na szczęście a szczęście odeszło razem z przyjściem wirusa. Tak nie można rządzić krajem, zawsze każdy rząd musi myśleć o przyszłości i innych pokoleniach - tego rząd Pis nie zrobił.... dla Pis liczy się tylko tu i teraz aby Kaczyński miał władzę.....
janek
10 miesięcy temu
Komu się robi przysługę?Jestem przedsiębiorcą .Jak dzisiaj oglądałem w telewizji wystąpienie tej Pani to myślałem,że mnie krew zaleje.Dobrze ,że leciał pasek z napisem odroczenie niektórym przedsiębiorcą....To tylko piar rządu.Niewielu się załapie na to . Zreszta co mi po odroczeniu i tak będę musiał to kiedyś zapłacic.
bDzJwVBv
Oczko
10 miesięcy temu
A kto odpowiada za ten żałosny poprzedni wniosek czy ktoś ponosi za to konsekwencje czy mamy państwo z tektury
Zusozłodziej
10 miesięcy temu
ZUS to największy złodziej i oszust w tym kraju.
...
Następna strona