Notowania

Wniosek o odroczenie płatności ZUS. "Kilkadziesiąt tysięcy zapytań dziennie"

Możliwość odroczenia składek na ubezpieczenie społeczne już teraz cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców - mówi szefowa ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Zakład dostaje w tej sprawie nawet kilkadziesiąt tysięcy zapytań dziennie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
ZUS uprościł wniosek o odroczenie płatności (Fot: Michal Dyjuk / FORUM)

Prof. Uścińska mówi, że codziennie w sprawie odroczeń składek z Zakładem kontaktuje się nawet kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców.

Prezes ZUS mówi, że niektórzy wybierają kontakt telefoniczny, inni wysyłają wiadomości e-mailowe do oddziałów ZUS.

Jak prowadzić księgowość w małej firmie bez błędów, mandatów i odsetek?

Podczas konferencji prasowej na temat "Tarczy antykryzysowej", prof. Uścińska przyznała, że poprzedni wniosek dotyczący odroczenia składek został mocno skrytykowany przez opinię publiczną. Ale zaznaczyła, że na stronach ZUS jest już nowy wniosek, który nie jest tak obszerny - i zajmuje tylko jedną stronę.

Wniosek o odroczenie składek społecznych można złożyć elektronicznie, pocztą lub osobiście w placówce ZUS. Po pozytywnym rozpatrzeniu, Zakład prześle umowę, którą trzeba podpisać i odesłać. W czasie epidemii można wysłać skan, a oryginał dostarczyć później.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

JanWiecie ile milionów złotych pochłonie obsługa tych idiotycznych wniosków? A można prosto, umorzyć wszystkim z automatu, bez wniosków i innych cyrków. … Czytaj całość

25-03-2020

wawaTarcza antykryzysowa to kropla w morzu...a raczej w oceanie potrzeb gospodarki - to nie pomoże, za mało! Rozwiązania proponowane przez rząd Pis są na … Czytaj całość

25-03-2020

NnnA czy opłaty za gaz prąd i czynsz też będą odroczone na 3 miesiące czy tylko przedsiębiorcom robi się przysługę ??

Rozwiń komentarze (77)