Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Wniosek o odroczenie płatności ZUS. "Kilkadziesiąt tysięcy zapytań dziennie"

77
Podziel się:

Możliwość odroczenia składek na ubezpieczenie społeczne już teraz cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców - mówi szefowa ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Zakład dostaje w tej sprawie nawet kilkadziesiąt tysięcy zapytań dziennie.

ZUS uprościł wniosek o odroczenie płatności
ZUS uprościł wniosek o odroczenie płatności (Forum, Michal Dyjuk / FORUM)
bEDkvoBN

Prof. Uścińska mówi, że codziennie w sprawie odroczeń składek z Zakładem kontaktuje się nawet kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców.

Prezes ZUS mówi, że niektórzy wybierają kontakt telefoniczny, inni wysyłają wiadomości e-mailowe do oddziałów ZUS.

Zobacz także: Jak prowadzić księgowość w małej firmie bez błędów, mandatów i odsetek?
bEDkvoBP

Podczas konferencji prasowej na temat "Tarczy antykryzysowej", prof. Uścińska przyznała, że poprzedni wniosek dotyczący odroczenia składek został mocno skrytykowany przez opinię publiczną. Ale zaznaczyła, że na stronach ZUS jest już nowy wniosek, który nie jest tak obszerny - i zajmuje tylko jedną stronę.

Wniosek o odroczenie składek społecznych można złożyć elektronicznie, pocztą lub osobiście w placówce ZUS. Po pozytywnym rozpatrzeniu, Zakład prześle umowę, którą trzeba podpisać i odesłać. W czasie epidemii można wysłać skan, a oryginał dostarczyć później.

bEDkvoBV

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEDkvoCq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(77)
Margaret Tatc...
rok temu
A kto za to zapłaci, zwykły obywatel w podatkach. Rząd ma tyle kasy ile wyciągnie z kieszeni obywatela. I po co ta dyskusja, to my zapłacimy za pomyłki PIS-u.
Na bruk
rok temu
Kiedy wsparcie dla niepełnosprawnych, którym nie wykonano orzeczeń lekarskich, i którzy od lutego są pozbawieni środków do życia? Mam 0,00 zł na życie. Za moment wyrzucą mnie z domu
emeryt bez em...
rok temu
Ludzie bez emerytury od października na kredycie żyją, gdzie ta kasa która idzie na nasze składki? Halo " Ministery" !! Ileż można czekać na własne pieniądze?
bEDkvoCr
Damiano
rok temu
Obiecaj nie zwolnisz to damy Ci 5000 zł zł kpina i odroczymy i tak zabierzemy Ci pieniądze bo musimy mieć na swój sztab reklamę kampanie i obiecanki projekty
Damiano
rok temu
A ile pomaga kościół któremu też wszyscy płacą na tacy! Co na to księża, biskupi martwią się tylko o swoje?
...
Następna strona