Notowania

pawlak
22.07.2011 16:24

Pawlak chce nazwisk w raporcie Millera

Wicepremier chce uniknąć domysłów, spekulacji i przypuszczeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Wicepremier Waldemar Pawlak powiedział, że konieczne jest wskazanie osób odpowiedzialnych za zaniedbania, które mogły się przyczynić do katastrofy smoleńskiej. _ - Jeśli nie będzie nazwisk, pojawią się domysły _ - podkreślił.

_ Fakt _ napisał w tym tygodniu, że komisja Jerzego Millerasporządziła listę 150 osób współodpowiedzialnych za katastrofę smoleńską, ale ich nazwiska nie pojawią się w jej raporcie. Według tabloidu, podane zostaną jedynie odpowiedzialne instytucje.

_ - Jeżeli w jednym z tabloidów jest napisane, że jest lista 150 osób, to już sprawa stała się w pewien sposób publicznie postawiona i stała się już konieczna do publicznej odpowiedzi. Jeżeli w raporcie tych nazwisk nie będzie, to pojawią się różnego rodzaju domysły, przypuszczenia i w tej chwili konieczne jest jasne postawienie, kto jest odpowiedzialny za zaniedbania, które mogły się przyczynić do tej katastrofy _ - powiedział Pawlak.

Jak ocenił, to dobrze, by opinia publiczna i rodziny ofiar smoleńskich dowiedziały się, jakie były okoliczności, przyczyny i _ ewentualnie kto jest odpowiedzialny i kto zawinił w przypadku tej tragicznej katastrofy _.

Po raz kolejny odniósł się też do przecieków z raportu publikowanych przez _ Fakt _ i _ Newsweeka _: _ Mieliśmy też taką sytuację, że dokument był dostępny tylko w sposób bardzo limitowany, z wyłączeniem niektórych tabloidów międzynarodowego koncernu, który miał dostęp do tych informacji _.

Do sprawy raportu Millera dziś odniósł się również premier Donald Tusk. Powtórzył, że 29 lipca to ostateczny termin jego publikacji. - _ Być może uda się kilkadziesiąt godzin urwać _ - dodał.

Zaznaczył, że jeśli okaże się, iż do 29 lipca nie wszystkie materiały zostały przetłumaczone, to _ zostanie przedstawiony efekt tłumaczenia na dzień 29 lipca _. - _ Czyli raport będzie w całości, ale być może nie wszystkie dokumenty będą w całości przetłumaczone, ale te tłumaczenia będą dostępne publicznie, w komplecie, także po 29 lipca _ - dodał Tusk.

Jak zapewnił, w jego interesie _ byłoby jak najszybciej opublikowanie tego raportu, a nie jak najpóźniej _. - _ Ale roboty za tłumaczy nie wykonam _ - zauważył.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t95340.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/senator;po;twierdzi;ze;raport;millera;obciazy;strone;polska,136,0,876680.html) _ Służby nie przypilnowały prezydenta _ Senator PO Łukasz Abgarowicz uważa, że wina za katastrofę smoleńską w dużej mierze leży po polskiej stronie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t127405.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/gras;kaczynski;rzucil;sie;na;chlopow;to;rozpacz,179,0,876211.html) Graś: Kaczyński rzucił się na chłopów. To rozpacz Raport smoleński bez pośpiechu, choć wiemy jak powinien wyglądać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t131465.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/klich;nie;ma;jedne;przyczyny;katastrofy,26,0,876058.html) Klich: Nie wiedzieli tego ani Rosjanie, ani my Nieaktywowanie przycisku automatycznego odejścia nie może być traktowane jako jedyna bezpośrednia przyczyna katastrofy Tu-154M - uważa płk Edmund Klich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t132144.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mswia;nie;komentuje;doniesien;o;raporcie,8,0,875528.html) Są przecieki z raportu, ale MSWiA milczy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie komentuje doniesień Newsweeka na temat ustaleń komisji Jerzego Millera.
Tagi: pawlak, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz