Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kampania wyborcza
29.08.2011 09:29

Pawlak proponuje Kaczyńskiemu debatę wyborczą

Wicepremier, lider PSL Waldemar Pawlak zaproponował prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu debatę wyborczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Wicepremier, lider PSL Waldemar Pawlak zaproponował prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu debatę wyborczą w kwestiach dotyczących Polski, Europy i świata. *

_ - Z wielką przyjemnością porozmawiam z panem Jarosławem Kaczyńskim o wszystkich sprawach dotyczących Polski, Europy i świata _ - powiedział Pawlak w Radiu ZET.

_ - Jeśli chodzi o rolnictwo to zachęcałbym, aby PiS wystawiło kandydata do rozmowy z ministrem Markiem Sawickim, bo on jest doktorem nauk rolniczych. Zapraszam pana prezesa Kaczyńskiego do porozmawiania o całokształcie spraw, w każdej stacji radiowej, czy telewizyjnej, kiedy tylko zechce. Jeśli będę tutaj, na miejscu, to też z przyjemnością się spotkam _ - mówił wicepremier.

Kaczyński zapowiedział wczoraj, że jeśli PiS wygra wybory, _ z całą konsekwencją _ będzie dążyło do wyrównania dopłat unijnych dla polskich rolników. W sprawie dopłat skierował już do przewodniczącego Komisji Unii Europejskiej Jose Manuela Barroso pismo.

Zdaniem Pawlaka, Kaczyński jest przykładem _ absolutnej nieskuteczności _. - _ Bo co zrobił, gdy przez dwa lata był premierem _ - pytał. _ - Natomiast był taki incydent - dość smutny dla rolników - kiedy to pan Kaczyński mówił o stopniowym likwidowaniu dopłat na rzecz europejskiej polityki obronnej i armii _ - podkreślił wicepremier. Według niego, świadczy to o fałszu słów i intencji Kaczyńskiego.

Pawlak pytany był także o to, czy PSL czuje się urażone słowami rzecznika klubu PiS Adama Hofmana, który komentując piosenkę wyborczą ludowcówpowiedział: _ z PSL-em to jest tak, że te chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawy - zdziczeli, zbaranieli: tańczą, śpiewają, głosują za ustawami np. (...) za związkami partnerskimi; chłopy wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło _.

_ - Wielu ludzi w małych miasteczkach, na wsi, poczuło się urażonych takim określeniem, że mają tylko siedzieć, ryć nosem w ziemi i nie odzywać, bo ci reprezentanci z PiS-u wiedzą, co dla nich jest dobre _ - mówił Pawlak. _ - Ważne jest byśmy w tej chwili pokazali trochę innego podejścia, bo PiS jest zaślepiony w swojej nienawiści _ - mówił.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t97437.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/psl;liczy;na;dory;wynik;chce;15;proc;,88,0,896344.html) W sondażach walczą o próg. Chcą 15 proc. - _ Dla PSL ważne będzie uzyskanie w nadchodzących wyborach parlamentarnych wyniku zbliżonego do osiągniętego przez tę partię w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, czyli trzecie miejsce i 15-16 proc. poparcia _ - powiedział szef ludowców Waldemar Pawlak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t130693.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dlaczego;pis;nie;chce;debaty,89,0,898649.html) "Chocholi taniec" PiS. Bo nie chcą debaty Adam Hofman uważa, że na radzie nie ma sensu debatować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t155000.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;skraca;wystapienia;pis;lagodzi;wizerunek,160,0,898464.html) Ekspert: PiS miesza w głowach wyborcom PO Hasło wyborcze partii jest mieszaniną wątków lewicowych i prawicowych.
Tagi: kampania wyborcza, pawlak, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz