Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak: PSL liczy na minimum jeden mandat do PE w Małopolsce i Świętokrzyskiem

0
Podziel się:

Lider PSL, wicepremier Waldemar Pawlak
liczy, że w wyborach do PE w okręgu małopolsko-świętokrzyskim
ludowcy zdobędą przynajmniej jeden mandat. "Nasi kandydaci to
osoby zrośnięte z tymi regionami i dobrze znające ich specyfikę" -
przekonywał prezes PSL.

Lider PSL, wicepremier Waldemar Pawlak liczy, że w wyborach do PE w okręgu małopolsko-świętokrzyskim ludowcy zdobędą przynajmniej jeden mandat. "Nasi kandydaci to osoby zrośnięte z tymi regionami i dobrze znające ich specyfikę" - przekonywał prezes PSL.

"To bardzo istotne, bo Unia Europejska to formuła, która pozwala z bogactwa różnorodności uczynić bogactwo możliwości. Poprzez stosowanie zasady subsydiarności i pomocniczości możemy w szerokim zakresie wykorzystać potencjał każdego regionu" - powiedział Pawlak na poniedziałkowej konferencji prasowej w Bodzentynie (Świętokrzyskie).

Jak dodał, PSL stawia na "propozycję polityki zdrowego rozsądku", bez skrajności, polityki uwzględniającej zróżnicowanie. Zdaniem Pawlaka, potrzebna jest polityka oparta na "konkretnych odniesieniach, a nie tylko taka, że PO zachwyca się wszystkim co jest w Europie, a PiS dla odmiany wszystko krytykuje".

Głosowanie na tych, co się tylko kłócą, jest największą stratą głosu; trzeba głosować na tych, którzy potrafią współpracować - przekonywał prezes PSL. Powtórzył, że "narodowym sportem Polaków powinno stać się wyciskanie Brukselki".

W opinii Pawlaka, w związku z kryzysem gospodarczym "każde środowisko polityczne powinno pokazywać pozytywne propozycje, a nie podstawiać nogę i próbować wywrócić kolegów, żeby potem na gruzach próbować robić karierę".

Prezes PSL dodał, że próbuje się teraz budować system dwupartyjny, oparty o ciągłe wyniszczanie siebie nawzajem. "O ile w wielu innych dziedzinach mamy jeszcze sporo do zrobienia, to w dziedzinie niszczenia niektórzy specjaliści polityczni w naszym kraju są na światowym poziomie" - ocenił.

Odnosząc się do zapowiedzianego przez PiS wniosku o votum nieufności dla ministra finansów Jacka Rostowskiego, wicepremier powiedział, że chciałby poznać w debacie co za tym wnioskiem stoi - czy tylko działanie destrukcyjne, czy jakiś dobry pomysł i rozsądna podpowiedź.

Pawlak deklarował, że PSL nie wyklucza współpracy z żadnym ugrupowaniem. Gotowe jest współdziałać z każdym, kto ma dobrą wolę i ma na celu budowanie lepszej perspektywy dla kraju - zapewnił.

"W obecnym czasie konieczna jest współpraca rządu, opozycji i prezydenta, bo zjawiska kryzysowe wymagają współdziałania i zaangażowania wszystkich" - podsumował.

W konferencji w Bodzentynie uczestniczył m.in. europoseł Czesław Siekierski, który ubiega się o ponowny wybór do PE jako lider listy PSL w okręgu nr 10.

Podczas wizyty w Świętokrzyskiem prezes PSL spotka się ze społecznością Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim i z zarządem spółki Celsa-Huta Ostrowiec.(PAP)

mch/ mok/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)