Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pawlak: trzeba przeanalizować prawne aspekty wykluczenia Kempy i Wassermanna

0
Podziel się

PSL chce dokładnego przeanalizowania strony prawnej w związku z
wykluczeniem w piątek z hazardowej komisji śledczej posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna
- oświadczył szef ugrupowania Waldemar Pawlak. Nie chciał jednak zadeklarować, czy Stronnictwo
opowie się na Prezydium Sejmu za przywróceniem dwójki posłów PiS do komisji.

bEiFoDuJ

PSL chce dokładnego przeanalizowania strony prawnej w związku z wykluczeniem w piątek z hazardowej komisji śledczej posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna - oświadczył szef ugrupowania Waldemar Pawlak. Nie chciał jednak zadeklarować, czy Stronnictwo opowie się na Prezydium Sejmu za przywróceniem dwójki posłów PiS do komisji.

Wcześniej szef PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że PiS odwoła się do Prezydium Sejmu od decyzji komisji o wykluczeniu z jej składu Kempy i Wassermanna. Kaczyński dodał, że w Prezydium liczy na poparcie SLD i PSL. Zauważył, że poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz głosował podczas piątkowego posiedzenia komisji przeciwko odwołaniu posłów PiS, a Franciszka Stefaniuka z PSL nie było w trakcie głosowania.

"Jesteśmy zainteresowani dokładnym rozpoznaniem tych uwarunkowań prawnych i konsekwencji decyzji podjętej przez posłów PO w tej sprawie. Ciekawe jest też pytanie na ile te rozstrzygnięcie i tę sprawę pan premier Tusk akceptuje i potwierdza" - powiedział na sobotniej konferencji prasowej szef PSL Waldemar Pawlak.

bEiFoDuL

Zaznaczył jednak, że jego ugrupowanie "patrzy z zaniepokojeniem" na to, że na komisji zamiast dochodzenia do prawdy, "dochodzi do wojny domowej".

Jak mówił śledczy z PSL Franciszek Stefaniuk, który wyszedł w trakcie piątkowego posiedzenia nie spodziewał się, że w sprawach bieżących będzie wniosek o wykluczenie posłów PiS. Pawlak zapowiedział, że dopiero po rozpatrzeniu strony prawnej całej tej sytuacji będzie można podjąć jakieś decyzje w tej kwestii.

PO uzasadnia, że Kempa i Wassermann musieli opuścić komisję, bo w związku z tym, że zgłaszali uwagi do jednego z projektów ustawy hazardowej będą musieli być jej świadkami. Posłowie PiS odpowiadają, że nie ma takiej potrzeby, bo uwagi zgłaszali w ramach swoich obowiązków, jako ministrowie ówczesnego rządu, a wszystkie informacje na ten temat są w dokumentach.

Prezydium Sejmu tworzą: marszałek Bronisław Komorowski z PO, oraz wicemarszałkowie: Stefan Niesiołowski (PO), Krzysztof Putra (PiS), Jerzy Szmajdziński (Lewica) oraz Ewa Kierzkowska(PSL).(PAP)

bEiFoDuR

stk/ ls/

bEiFoDvm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)