Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pedałują w szkole i produkują energię

0
Podziel się:

Uczniowie z Rzymu produkują energię pedałując na rowerach stacjonarnych. W ramach rekreacji nastolatki mogą poprawić kondycję i zebrać punkty na specjalną kartę do wykorzystania w kinach i księgarniach.

Pedałują w szkole i produkują energię
(lisapics/iStockphoto)

Uczniowie technikum z Rzymu produkują energię pedałując na rowerach stacjonarnych. W ich szkole urządzono Salę Energii, gdzie w ramach rekreacji nastolatki mogą poprawić kondycję i zebrać punkty na specjalną kartę do wykorzystania w kinach i księgarniach.

Technikum elektroniczne, które przed kilkoma laty wygrało konkurs wiedzy o czystej energii, znalazło się teraz w prawdziwej awangardzie. Jeden z tamtejszych nauczycieli postanowił w atrakcyjny i niecodzienny sposób podnieść poziom wiedzy na temat produkcji energii i ochrony środowiska.

W jednej z sal ustawiono 18 rowerów, wytwarzających energię, która wykorzystywana jest potem na terenie szkoły. Każde urządzenie ma licznik. Uczniowie otrzymali specjalne karty, a pedałując gromadzą punkty, za które będzie wynagradzać ich szkoła. Ten _ energetyczny kredyt _ mogą potem zamienić na bilet do kina lub książkę. Dodatkowe punkty dostają ci z uczniów, którzy przyjeżdżają do szkoły na rowerach.

_ - Oczywiste jest to, że tej energii rowerowej jest mało. Nie mamy ambicji, by osiągnąć w ten sposób energetyczną samowystarczalność, ale chcemy mieć swój wkład w rozwój świadomości na temat energii odnawialnej _ - powiedział dyrektor szkoły Massimo Di Segni.

Pionierski projekt produkcji energii w szkole został sfinansowany przez władze Wiecznego Miasta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t77159.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/70;mld;euro;ne;zielona;energie;co;roku,94,0,763230.html) 70 mld euro ne zieloną energię. Co roku Tyle potrzeba, by spełnić cele UE na rok 2020. 20 proc. energii ma pochodzić z odnawialnych źródeł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t82153.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wloskim;szkolom;brakuje;pieniedzy;na;lawki,54,0,690230.html) Włoskim szkołom brakuje pieniędzy na ławki _ Na początku roku szkolnego sytuacja była dramatyczna _- mówi rzymski radny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t73837.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gimnazja;to;ciagle;zywy;problem,85,0,845397.html) "Gimnazja to ciągle żywy problem" Minister edukacji Katarzyna Hall twierdzi, że postrzeganie przez uczniów gimnazjów jako szkół nieatrakcyjnych powoli się zmienia. Były minister edukacji Mirosław Handke jest innego zdania.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)