Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pentor: inflacja na koniec 2011 roku wyniesie 4,17 proc.

0
Podziel się

#
dochodzą informacje m.in. o wskaźniku Pengab
#

bEhUEivF

# dochodzą informacje m.in. o wskaźniku Pengab #

22.03. Warszawa (PAP) - Przedstawiciele banków ankietowani przez Pentor i Związek Banków Polskich przewidują, że inflacja na koniec 2011 roku wyniesie 4,17 proc. licząc rok do roku - poinformował Pentor we wtorkowym komunikacie.

Oznacza to wzrost o 0,54 pkt w porównaniu z inflacją prognozowaną w poprzednim miesiącu.

bEhUEivH

Bankowcy przewidują, że kurs dolara na koniec 2011 roku wyniesie 2,99 zł (o 3 grosze więcej niż oczekiwano w lutym), a euro - 3,98 zł (10 groszy więcej niż prognozowano w lutym).

Ponadto podano, że wartość indeksu Pengab w marcu nieznacznie spadła w porównaniu z wynikiem z lutego i wyniosła 30 punktów (spadek o 0,8 pkt).

Wskaźnik ocen bieżących wzrósł o 2,3 pkt. Obecnie wynosi 23 pkt. Wartość indeksu prognoz obniżyła się o 3,9 pkt do 37 pkt.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (WOKKB) spadł w marcu o 4,7 pkt, do 37,4 pkt.

bEhUEivN

"Mamy stabilizację indeksu na wysokim poziomie, konsumujemy obecnie korzystne prognozy z poprzedniego miesiąca. Na rynku kredytowym są zmiany korzystne, największych wzrostów oczekuje się na rynku kredytów mieszkaniowych. Na przeciwnym biegunie mamy prognozy dla rynku depozytowego" - powiedział na konferencji Marcin Idzik z Pentora.

Z badania instytutu Pentor wynika, że depozyty złotowe rosły w 43 proc. placówek bankowych, a spadały w 13 proc. Lokaty terminowe rosły łącznie w 47 proc. placówek, a spadały w 13 proc.

Wzrostu stanu lokat a'vista ogółem spodziewa się 47 proc. placówek, a spadku 6 proc. Poprawy sytuacji w zakresie depozytów terminowych ogółem spodziewa się 47 proc. oddziałów, a pogorszenie przewiduje 8 proc.

Kredyty złotowe rosły w 52 proc. placówek (w porównaniu z poprzednim pomiarem wzrost o 2 pkt), malały w 19 proc. (spadek o 4 pkt), a w pozostałych nie zmieniła się (wzrost o 4 pkt). Rozwoju akcji kredytowej ogółem spodziewa się 81 proc. placówek (wzrost o 2 pkt w porównaniu z poprzednim pomiarem), a spadku oczekuje 4 proc. (wzrost o1 pkt).

bEhUEivO

Pentor podał, że oprocentowanie kredytów pozostało bez zmian w 77 proc. placówek, w 14 proc. wzrosło, a w pozostałych zmalało. Utrzymania ceny kredytu na obecnym poziomie spodziewa się 57 proc. placówek (wzrost o 6 pkt), zmniejszenia 8 proc., a wzrostu 35 proc.

Kredyty mieszkaniowe dla osób prywatnych wzrosły w 47 proc. placówek, a spadły w 13 proc. Wzrostu liczby kredytów mieszkaniowych spodziewa się 74 proc. placówek, spadku 5 proc., a pozostałe nie przewidują zmian. (PAP)

gor/ luo/ awk/ seb/ ana/ amac/

bEhUEiwi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)