Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGE: kontynuujemy projekt jądrowy mimo niespełnienia pewnych warunków

0
Podziel się

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej postanowił kontynuować projekt jądrowy
pomimo niespełnienia warunków ważności umowy z spółkami Tauron, Enea i KGHM ws. udziału w tym
przedsięwzięciu - podała we wtorek PGE.

bEqbamlh

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej postanowił kontynuować projekt jądrowy pomimo niespełnienia warunków ważności umowy z spółkami Tauron, Enea i KGHM ws. udziału w tym przedsięwzięciu - podała we wtorek PGE.

Parafowana 23 września 2013 r. umowa przewiduje kupno przez Tauron, Eneę i KGHM po 10 proc. udziałów w spółce celowej PGE EJ1. Porozumienie przewiduje, że stanie się wiążące w przypadku spełnienia dwóch warunków - uzyskania bezwarunkowej zgody Prezesa UOKiK oraz przyjęcia do końca 2013 r. przez rząd w drodze uchwały Programu Polskiej Energetyki Jądrowej (PPEJ).

Decyzji Prezesa UOKiK jeszcze nie ma, natomiast jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP, PPEJ - który 20 grudnia trafił już do Komitetu Stałego Rady Ministrów - powinien zostać przyjęty przez rząd w styczniu.

bEqbamlj

W ostatniej opublikowanej wersji projektu PPEJ znajduje się harmonogram, przewidujący wybór lokalizacji oraz podpisanie kontraktu na budowę pierwszego bloku pierwszej elektrowni jądrowej do końca 2016 r., opracowanie projektu technicznego oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń do końca 2018 r. Na budowę i podłączenie do sieci pierwszego bloku jądrowego przewidziano okres od początku 2019 r. do końca 2024 r.(PAP)

wkr/ drag/

bEqbamlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)