Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pięcioro zarejestrowanych kandydatów na prezydenta Zielonej Góry

0
Podziel się

Miejska Komisja Wyborcza w Zielonej Górze zarejestrowała
pięcioro kandydatów na prezydenta miasta - poinformował w środę PAP wiceprzewodniczący komisji
Edward Nalepa. Rejestracja kandydatów odbyła się bez problemów - powiedział.

bEhVmTMB

Miejska Komisja Wyborcza w Zielonej Górze zarejestrowała pięcioro kandydatów na prezydenta miasta - poinformował w środę PAP wiceprzewodniczący komisji Edward Nalepa. Rejestracja kandydatów odbyła się bez problemów - powiedział.

Jako pierwszy swojego kandydata zarejestrował SLD. Kandydatem Sojuszu jest urzędujący prezydent Janusz Kubicki. W 2006 roku w drugiej turze wyborów samorządowych, w walce o urząd prezydenta miasta pokonał posłankę PO Bożennę Bukiewicz.

Jedno z głównych założeń Kubickiego to przygotowanie Parku Naukowo-Technologicznego, w którym znajdzie się 200 ha terenów inwestycyjnych.

bEhVmTMD

Platforma Obywatelska postawiała na Elżbietę Polak, która od 2008 roku jest wicemarszałkiem województwa lubuskiego. Jej hasło wyborcze brzmi "Polak potrafi", a jej celem jest, by Zielona Góra stała się "dynamicznym, otwartym i europejskim miastem".

Kandydatem zarejestrowanym przez komitet wyborczy PiS jest rodowity zielonogórzanin poseł Jerzy Materna. Od 1993 r. należał do Porozumienia Centrum, później przeszedł do PiS. Materna był radnym tej partii w radzie miasta. Obecnie jest także prezesem klubu piłkarskiego Lechia Zielona Góra.

Poparcie Stronnictwa Demokratycznego zyskał Adam Ruszczyński, który startuje jako kandydat niezależny Komitetu Wyborczego Wyborców "Klub Demokratyczny", który w głównej mierze tworzą bezpartyjni zielonogórzanie.

Jako ostatnia we wtorek zarejestrowana została kandydatka PSL Anna Urbaniak - komendantka lubuskiej wojewódzkiej komendy OHP w Zielonej Górze, która do PSL należy od 10 lat, za najważniejsze dla miasta, uważa rozwój inwestycyjny i powstawanie nowych zakładów pracy.

bEhVmTMJ

"Teoretycznie swojego kandydata może jeszcze zarejestrować Stowarzyszenie Moje Miasto" - powiedział Nalepa.

Prezes stowarzyszenia Waldemar Biel powiadomił jednak PAP, że nie zamierza ono wystawiać własnego kandydata. "W tegorocznych wyborach popieramy obecnego prezydenta Janusza Kubickiego" - dodał Biel.

Termin rejestracji kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów mija w środę o północy. (PAP)

mrd/ mok/ mow/

bEhVmTNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)