Notowania

wiadomości
01.05.2011 13:13

Pielgrzymi opuszczają plac św. Piotra

Pielgrzymi powoli opuszczają plac św. Piotra, gdzie dobiegła końca uroczysta beatyfikacja Jana Pawła II. To wielka radość, że mamy kolejnego błogosławionego z naszego kraju - mówili Polacy napotkani przez reporterów PAP.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pielgrzymi powoli opuszczają plac św. Piotra, gdzie dobiegła końca uroczysta beatyfikacja Jana Pawła II. To wielka radość, że mamy kolejnego błogosławionego z naszego kraju - mówili Polacy napotkani przez reporterów PAP.

Plac nadal jest wypełniony ludźmi. To wielka radość, że mamy kolejnego błogosławionego z naszego kraju - mówili Polacy napotkani przez reporterów PAP. Wyrażali też nadzieję, że Jan Paweł II zostanie szybko ogłoszony świętym.

Po zakończeniu mszy zaczęły bić watykańskie dzwony. Pielgrzymi żegnali papieża Benedykta XVI oklaskami, wznosili okrzyki "Benedetto". Tysiące pielgrzymów stanęło w kolejce do bazyliki św. Piotra, by przed trumną Jana Pawła II oddać mu hołd.

Polscy pielgrzymi żywiołowo reagowali na pozdrowienie w ich języku wygłoszone Benedykta XVI na zakończenie mszy, machali narodowymi flagami.

"Cieszymy się z beatyfikacji Jana Pawła II, bo przez cały czas modliłyśmy się o jego wyniesienie na ołtarze, w czym dziś mamy okazje uczestniczyć" - powiedziały PAP dwie młode dziewczyny z Prudnika.

"Jan Paweł II jest pierwszym błogosławionym, którego widziałem podczas Światowych Dni Młodzieży w Rzymie w 2000 r." - mówił PAP Carlos z Brazylii.

Emilia Jarosz, mieszkająca od kilkunastu lat w Rzymie powiedziała reporterom PAP, że przybyła oddać hołd Janowi Pawłowi ponieważ był on wielkim autorytetem moralnym, nie tylko dla Polaków, ale i ludzi z całego świata. "Dzisiaj brakuje takich autorytetów w Kościele i wśród polityków" - dodała. "Uważałam Jana Pawła II zawsze za człowieka świętego i mam nadzieję, że nim niedługo zostanie" - powiedziała.

Darek z Lublina, który przyjechał do Rzymu w zorganizowanej grupie podkreślił, że po mszy św. zamierza dostać do Bazyliki św. Piotra by przejść obok trumny papieża i oddać mu hołd. "Jan Paweł II jest teraz błogosławionym, więc chcę za jego wstawiennictwem modlić się o zdrowie dla mojej mamy" - powiedział. Za wstawiennictwem papieża zamierzają się też modlić Wojtek i Zuza z Wrocławia. "Chcemy modlić się o poczęcie dziecka, bo mamy z tym problem" - mówili.

Z Rzymu Stanisław Karnacewicz, Paweł Rozwód, Małgorzata Wosion-Czoba.(PAP)

pro/ skz/ wos/ brw/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz