Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pielgrzymka "Solidarności" do sanktuarium w Licheniu

0
Podziel się

Kilka tysięcy związkowców z rodzinami przybyło w niedzielę do bazyliki
sanktuarium Maryjnego w Licheniu (Wielkopolska) w XII Ogólnopolskiej Pielgrzymce NSZZ "Solidarność"
do Matki Bolesnej Królowej Polski. Pątnikom towarzyszyło hasło "Maryja wzorem solidarności w
miłości".

bEgOZlhh

Kilka tysięcy związkowców z rodzinami przybyło w niedzielę do bazyliki sanktuarium Maryjnego w Licheniu (Wielkopolska) w XII Ogólnopolskiej Pielgrzymce NSZZ "Solidarność" do Matki Bolesnej Królowej Polski. Pątnikom towarzyszyło hasło "Maryja wzorem solidarności w miłości".

Wśród pielgrzymów byli m.in. górnicy, hutnicy, nauczyciele, stoczniowcy, przedstawiciele służby zdrowia oraz delegacje regionalnych zarządów "Solidarności". Asystowało im ponad 140 pocztów sztandarowych.

W wygłoszonej do pielgrzymów homilii abp Tadeusz Gocłowski nawiązał do tragicznej śmierci pasażerów prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. "Zbiegły się w tym roku na tej polskiej ziemi święta Wielkanocy z bólem i śmiercią. Dla nas, tu u stóp Matki Bożej w Licheniu, stało się to dodatkowym bolesnym przeżyciem, bo miał tu dziś być z nami prezydent RP" - ubolewał duchowny.

bEgOZlhj

"Włączamy więc osobę prezydenta RP do naszej modlitwy. Jest więc z nami duchowo prezydent państwa, któremu spłacamy dług wdzięczności za lata pracy dla dobra ludzi w naszym kraju i prosimy, by u Boga zabiegał o pomyślność naszej ojczyzny" - mówił abp Gocłowski.

W dalszej części homilii wspomniał o pracy jaka stoi przed ludźmi "Solidarności". "To dla was czas wyboru" - powiedział, nawiązując do tegorocznych wyborów prezydenckich, samorządowych i związkowych.

Metropolita gdański, zwracając się do wiernych przypomniał wielkość "Solidarności", podkreślał wielokrotnie jej znaczenie i dorobek, a także nierozerwalność etosu pracy z Kościołem. Po zakończeniu homilii przyjął dary od delegacji, wśród nich figurkę kapelana "S", ks. Jerzego Popiełuszki, który 6 czerwca zostanie beatyfikowany w Warszawie.

Po mszy, delegacje władz krajowych związku, regionów i komisji zakładowych, w towarzystwie pocztów sztandarowych, tradycyjnie złożyły kwiaty przed pomnikami Jana Pawła II, ks. Jerzego Popiełuszki oraz Powstania Solidarności.(PAP)

bEgOZlhp

zak/ drag/

bEgOZlhK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)