Notowania

wiadomości
07.09.2011 13:19

Piotr Kruszczyński dyrektorem Teatru Nowego w Poznaniu

Piotr Kruszczyński będzie nowym dyrektorem Teatru Nowego w Poznaniu. Na to stanowisko powołał go w środę Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Piotr Kruszczyński będzie nowym dyrektorem Teatru Nowego w Poznaniu. Na to stanowisko powołał go w środę Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Kruszczyński zastąpił na tym stanowisku odwołanego w czerwcu tego roku Janusza Wiśniewskiego. Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka marszałka województwa wielkopolskiego Anna Parzyńska-Paschke, nowy dyrektor został powołany na okres czterech lat.

Konkurs na nowego dyrektora ogłoszono po tym, gdy Zarząd Województwa Wielkopolskiego odwołał z tego stanowiska Janusza Wiśniewskiego, któremu zarzucono m.in. brak realizacji zaplanowanych spektakli i nienależyte zarządzanie finansami. Wiśniewski kierował Nowym od 2003 roku.

Piotr Kruszczyński jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, oraz Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Doświadczenie reżyserskie nabył pracując na wielu scenach w Polsce, Niemczech i USA. W latach 2002-2008 był dyrektorem artystycznym Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Jest laureatem wielu nagród, w tym m.in. Wielkopolskiego Medalu Młodej Sztuki w dziedzinie teatru (2001) i nagrody za reżyserię spektaklu "Nondum" w IX Konkursie na Wystawie Polskiej Sztuki Współczesnej (2003). Kruszczyński to także laureat Dolnośląskiego Brylantu Roku w kategorii Osobowość Twórcza (2004), był też dwukrotnie nominowany do Paszportu "Polityki". (PAP)

rpo/ mlu/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz