Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piraci porwali tankowiec z 17-osobową załogą

0
Podziel się:

Według Międzynarodowego Biura Morskiego jednostka z 17-osobową załogą płynęła pod banderą Luksemburga.

Piraci porwali tankowiec z 17-osobową załogą
(kkic/CC BY-SA 3.0/wikipedia)
bESipstN

Francuski tankowiec został uprowadzony w pobliżu Wybrzeża Kości Słoniowej - podały w poniedziałek władze w Abidżanie. Według Międzynarodowego Biura Morskiego (IMB) jednostka z 17-osobową załogą płynęła pod banderą Luksemburga.

_ - Tankowiec został uprowadzony na wodach międzynarodowych _ - powiedział agencji AFP Alexis Guie, przedstawiciel władz portowych w Abidżanie, stolicy gospodarczej WKS.

O uprowadzeniu przez piratów tankowca informowało wcześniej Międzynarodowe Biuro Morskie. _ - Podejrzewamy, że tankowiec, który zniknął, został uprowadzony przez piratów _ - powiedział Noel Choong z centrum ds. piractwa IMB z siedzibą w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Według niego do porwania doszło w niedzielę i od tamtej pory jednostka nie dawała żadnego sygnału.

bESipstP

Choong zauważył, że piraci najprawdopodobniej przenieśli się na akweny w pobliżu Wybrzeża Kości Słoniowej, gdyż Nigeria i Benin wzmocniły swoje patrole w Zatoce Gwinejskiej.

16 stycznia uzbrojeni napastnicy uprowadzili pływający pod banderą Panamy tankowiec, który przygotowywał się do rozładunku ropy naftowej w porcie w Abidżanie. Na pokładzie znajdowała się 16-osobowa załoga. Po tygodniu zbiornikowiec wraz z załogą został zwolniony, lecz piraci przejęli cały ładunek - ok. 5 tys. ton ropy o wartości 5 mln dolarów.

Jednostki transportujące paliwo należą do ulubionych celów piratów.

Czytaj więcej w Money.pl

bESipsuq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)