Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piraci uprowadzili grecki masowiec z Ukraińcami na pokładzie

0
Podziel się:

Siły morskie Unii Europejskiej działające w ramach misji
Atalanta poinformowały, że w czwartek na Oceanie Indyjskim uprowadzony został grecki masowiec "MV
Delvina". Załoga, licząca 21 osób,
składa się z 7 Ukraińców i 14 Filipińczyków.

Siły morskie Unii Europejskiej działające w ramach misji Atalanta poinformowały, że w czwartek na Oceanie Indyjskim uprowadzony został grecki masowiec "MV Delvina". Załoga, licząca 21 osób, składa się z 7 Ukraińców i 14 Filipińczyków.

Wyładowany zbożem statek o nośności 53 tys. ton został porwany około 250 mil morskich na północny zachód od Madagaskaru - poinformował Andrew Mwangura ze Wschodnioafrykańskiego Programu Pomocy Marynarzom. Statek pod banderą Wysp Marshalla płynął do Zanzibaru.

Do ataku doszło rano. Porywacze skierowali statek do Somalii. Około południa znajdował się 300 mil morskich na południowy wschód od Mombasy.

Od początku roku na całym świecie piraci zaatakowali 324 razy. Porwali 37 statków i trzymają 639 zakładników. Sami tylko piraci somalijscy działający w Zatoce Adeńskiej atakowali 174 razy, uprowadzili 35 statków i przetrzymują 587 zakładników. Przez Zatokę Adeńską każdego roku przepływa 20 tys. jednostek, które przekroczyły lub zamierzają przekroczyć Kanał Sueski. (PAP)

keb/ mc/

5074846 5075280

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)