Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piraci walczyli o okup, czterech zabitych

0
Podziel się:

Do walk doszło po uwolnieniu greckiego tankowca Maran Centaurus.

Piraci walczyli o okup, czterech zabitych
(Ernesto Bonilla/CC/U.S. Navy)

Cztery osoby zginęły w starciach pomiędzy dwiema grupami piratów kłócących się o okup po uwolnieniu greckiego tankowca Maran Centaurus - poinformowały miejscowe źródła policyjne.

Walki wybuchły w poniedziałek w nadbrzeżnej miejscowości Haradere, w odległości 300 km na północ od Mogadiszu, nazajutrz po przejęciu okupu w wysokości - jak pisze AFP - 7 mln dolarów. Inne agencje podawały, że chodzi o okup w wysokości 5,5 mln dolarów.

_ - Sytuacja dzisiejszego ranka uspokoiła się. Trzech piratów, w tym przywódca jednej z band, zostało zabitych, a trzech innych jest rannych. Zginął także cywil. Usiłujemy zorganizować mediacje między dwoma grupami _ - powiedział przedstawiciel miejscowej władzy Moalim Abdalla Hasan.

Według świadków, walki w nocy z poniedziałku na wtorek toczyły się przy użyciu broni ciężkiej.

W poniedziałek jedna grupa somalijskich piratów chciała przejąć okup za tankowiec na morzu w chwili jego zrzutu na spadochronie na pokład jednostki porwanej przez inną grupę. Piraci na tankowcu wybłagali wtedy pomoc od zwalczających ich sił międzynarodowych. Śmigłowce sił antypirackich odgoniły motorówki z napastnikami.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)