Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS: 10 godzin bezpłatnego pobytu w przedszkolu

0
Podziel się

PiS zgłosi projekt noweli ustawy o systemie oświaty, który przewiduje
zapewnienie bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu w czasie nie krótszym niż 10 godzin dziennie.
Obecnie pobyt jest bezpłatny przez 5 godzin. PiS uważa, że uchwalenie noweli jest możliwe w tej
kadencji.

bEhdigth

PiS zgłosi projekt noweli ustawy o systemie oświaty, który przewiduje zapewnienie bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu w czasie nie krótszym niż 10 godzin dziennie. Obecnie pobyt jest bezpłatny przez 5 godzin. PiS uważa, że uchwalenie noweli jest możliwe w tej kadencji.

"Liczymy tutaj na poparcie innych partii" - powiedział na konferencji prasowej w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Przypomniał, że "jakiś czas temu Sejm jednogłośnie, w dobrej intencji, sądząc, że to doprowadzi do zmniejszenia ogromnych kolejek do przedszkoli, uchwalił ustawę, która jednak zawiodła". Jak ocenił, ustawa nie ułatwiła dostępu do przedszkoli. Natomiast - jak mówił - "dała podstawę do podnoszenia opłat w ten sposób, że opłaty za przedszkola państwowe stały się tak samo wysokie, jak za przedszkola prywatne". "To jest sytuacja, której w żadnym wypadku nie można tolerować, to trzeba po prostu bardzo szybko zmienić" - podkreślił prezes PiS.

bEhdigtj

Dlatego - poinformował - PiS ma "propozycję bardzo szybkiej zmiany - nowelizacji tej ustawy". Ocenił, że jeszcze w tej kadencji wystarczy czasu, żeby tę jedną krótką nowelizację uchwalić. "Będzie trzeba przesunąć posiedzenie Senatu, ale to naprawdę jest możliwe" - mówił. Jak zastrzegł, do tego potrzebna jest jednak dobra wola i odwaga. (PAP)

son/ tgo/ mag/

bEhdigtK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)