Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce pokazu w Sejmie filmu "Mgła"

0
Podziel się:

Klub PiS chce, aby w Sejmie odbył się pokaz filmu dokumentalnego "Mgła"
dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem. Z prośbą o organizację seansu dla posłów klub zwrócił się
do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.

Klub PiS chce, aby w Sejmie odbył się pokaz filmu dokumentalnego "Mgła" dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem. Z prośbą o organizację seansu dla posłów klub zwrócił się do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.

"Zwracam się z uprzejmą prośbą do Pana Marszałka o zorganizowanie na terenie gmachu parlamentu RP przeznaczonej dla wszystkich zainteresowanych parlamentarzystów projekcji filmu dokumentalnego +Mgła+ autorstwa Marii Dłużewskiej oraz Joanny Lichockiej, a także spotkania z osobami, których losy zostały przedstawione w filmie" - napisał do Schetyny szef klubu PiS Mariusz Błaszczak w piśmie, do którego dotarła PAP.

Pomysł nie podoba się wicemarszałkowi Sejmu Stefanowi Niesiołowskiemu (PO). "Filmu nie widziałem. Można go oglądać, ale poza Sejmem. Sejm nie jest od tego" - powiedział.

Premiera filmu dokumentalnego "Mgła" dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku odbyła się w poniedziałek w warszawskim kinie Kultura. Na premierę przybył m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

Film "Mgła" został zrealizowany przez Joannę Lichocką i Marię Dłużewską, a jego producentem jest "Gazeta Polska".

Dokument opowiada o wydarzeniach z 10 kwietnia ubiegłego roku z perspektywy byłych urzędników Kancelarii Prezydenta. W filmie występują Andrzej Duda, Adam Kwiatkowski, Jakub Opara, Jacek Sasin, Marcin Wierzchowski i Paweł Zołoteńki. Opowiadają m.in. o atmosferze wokół lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego na uroczystości do Katynia, o tym, w jaki sposób dowiedzieli się o katastrofie, co czuli obserwując tłumy żegnające ofiary przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, o wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu.

Tomasz Grodecki (PAP)

tgo/ la/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)